Хто стоїть за партією Тягнибока?

Свого часу український виборець після розчарування помаранчевими з однієї сторони і регіоналами – з другої, знайшов альтернативу в партiі Тягнибока «Свобода». Але вже скоро люди зрозуміли, що так звані націоналісти не є кращими за інших і ті втратили довіру на всеукраїнському рівні і поступової її втрачають на теренах Західної України, де вони давно мали тверді позиції.

Це сталося як через не фаховість її представників, які короткий час були при владі у столиці, так і через непрозоре фінансування «Свободи». Найбільше в Свободі не любить розмов саме про джерела її фінансування, адже якщо та ж Партiя регiонiв крала, будучи при владi, то звiдки брала і бере грошi Свободадля партiйної дiяльностi – на пiдтримку первинних органiзацiй, на зарплати депутатам, агiтацiю тощо. На все це потрібні великi грошi. Однак прiзвища спонсорiв ретельно приховують, а партiйнi лiдери дуже нiяковiють, коли їх запитують, на якi кошти iснує партiя? Свого часу її перші особи – Олег Тягнибок та Руслан Кошулинський таки проговорилися, назвавши одного й того ж чоловіка спонсором партії – людину на прiзвище Гутник.

Однак, як дослідили львівські журналісти,  i Тягнибок, i Кошулинський сказали неправду про походженя грошей, які надходять у партійну касу. Адже виявилося, що всi пiдприємства, до яких мав стосунок Гутник – недiючi або глибоко збитковi і мають величезнi заборгованостi перед банками.

Насправді, не називали справжнє ім’я спонсора  лідери «Свободи» свідомо.

Адже ним є не хто інший, як Ігор Кривецький – людина, яка свого часу була відома у кримінальному світі під прiзвиськом «Пупс». Альтруїстом, звичайно, він не був. І дуже швидко перетворив «Свободу» в машину для заробляння грошей. Далеко за прикладами ходити не потрібно. Це красномовно простежується по Тернополю, в міській раді якої тривалий час більшість була саме у «Свободи», а «свободівський» мер Сергій Надал і досі керує Файним містом. За хабарі депутати від «Свободи» давали через сумнівні схеми дозволи на продаж комунального майна, надання різноманітних дозволiв та погоджень, оренду землі тощо. А ще – це вiдкати з бюджетних програм у мiсцевих радах, якi контролює Свобода. Гроші надходять так званою чорною готівкою від підрядників, яких лобіюють депутати «Свободи». Ну і, звичайно, виведення грошей з господарського обороту комунальних підприємств  (навіть доведення їх банкрутства), які очолювали члени партії або їхні ставленики.

Цікаву заяву щодо фінансування ВО «Свобода», яка і до сьогодні офіційно не спростована, зробив з трибуни Тернопільської обласної ради екс-керівник обласної Партії регіонів Орест Муц: «Я в штабі Партії регіонів отримую гроші для проведення виборчої кампанії, а за мною в черзі стоїть їхній лідер Тягнибок». За словами Муца, гроші Тягнибок отримував безпосередньо у Центральному штабі Партії регіонів на вулиці Липській у Києві.

Також політичні експерти не відкидають, що слід у спонсорствi партiї має олiгарх Коломойський? «Свободу» дуже дратує, коли хтось натякає на це можливе джерело фiнансування партiї, адже ставлення багатьох членiв «Свободи» до євреїв – специфiчне. Втiм, саме Iгор Коломойський був одним з перших, хто несподiвано виступив на захист «Свободи» пiсля того, як стало зрозумiло, що вона вперше буде представлена у парламенті. I коли у свiтi почав здiйматись лемент з цього приводу, саме пан Коломойський зробив дуже цiкаву заяву, мовляв, боятися «Свободи» немає сенсу, бо… все – пiд контролем. Таку заяву мiг зробити лише чоловiк, який розумiє, що має у своїх руках серйознi важелi впливу на партiю – наприклад, її бюджети, її грошi.

Автор матеріалу:
Всі 321 матеріалів автора