Іван Сороколіт вірогідно отримав кошти за знищення парку Національного відродження

Останні роки Тернопіль живе по особливому бурхливим політичним життям. Надмірно активний був 2017 рік для депутатів міської ради. Деякі з них навіть позбулись партійних квитків і втратили депутатські мандати, звичайно не без пригод. Мова йде про Ігора Турського, Романа Навроцького та Івана Сороколіта, котрі з останніх сил намагались втриматись у депутатських кріслах.

Причиною такого повороту подій у фракції ВО «Свобода» в міській раді Тернополя, за словами одіозної трійці, стало те, що вони нібито не підтримали голосування за зміни до Генерального плану міста. Не підтримали – це досить не точне формулювання, оскільки Іван Сороколіт, Ігор Турський та Роман Навроцький прогуляли сесію міської, на якій був проголосований документ. Як заявляло керівництво ВО «Батьківщини» в Тернопільській області – їхні депутати в міські раді отримали кошти за «правильне» голосування, що спонукало просто не з’явитись на сесію – залишається таємницею.Скандал з колишніми депутатами від «Свободи» та самою парією примусив вигнанців винести на публіку чимало таємниць. Один з таких «скелетів» дістав з шафи сам Іван Сороколіт – у відкритому листі до народного депутата Михайла Головка, він оправдувався за неповернуті борги, про які той йому пригадав під час заворушень під міськрадою:«…Як сварився з тобою телефоном, коли ти просив підтримати питання земельної ділянки одного із забудовників у «березовому гаї» біля «Прогресу».Тоді я, знервований, зціпивши зуби, тебе послухав, наголосивши: лише за умови гарантій, що там не буде забудови та що це востаннє…

…Також я добре пам’ятаю як п’ять років тому у скрутний для мене час звернувся по допомогу до багатьох людей і у тому числі до тебе. Ти був з тих людей, котрі мені допомогли. Коли ти під стінами міськради почав мені гукати «віддай гроші», то я так розумію, що мова йде саме про цю допомогу (5 тис.дол.). …» – написав у своєму пості Іван Сороколіт.

Саме з цих слів можемо зрозуміти, що Іван Сороколіт брав участь у «потрібних голосуваннях», та дозволяв протягувати через сесійний зал необхідні свободівським «ділкам» рішення стосовно незаконних забудов. Не менш цікавим фактом є те, що Іван підтверджує отримання конкретної фінансової допомоги, яку можна розцінювати як хабар.

Саме зміна Генплану міста узаконила чимало нових будівництв в Тернополі. Одно із яких – будівництво готелю в парку Національного Відродження, історія котрого починається ще з 2011 року – першої каденції депутатства Сороколіта і Турського.

Тодішній секретар міської ради Ігор Турський не міг не знати про такі схеми, оскільки був другою людиною після Сергія Надала. Видається, що тоді, будучи в одній команді, вони знаходили порозуміння, оскільки за роки активної роботи Турського секретарем міської ради, його родині відійшло чимало комунальної нерухомості у Тернополі.

Сороколіт і Турський, як і їхній «санчо-пансо» Олег Різник, добре розуміли чому залишили проект Януковича на Західній Україні, партію «Пора», та перейшли до націоналістів. «Свобода» отримала владу в місті та області, а від так для новоспечених депутатів відкривався доступ до «господарки».

Сьогодні Турський та Сорокаліт вже не депутати міської ради, але їхнє депутатство запам’ятається для пересічних тернополян. В той час коли активісти самотужки пробують зупинити будівництво в парку Національного відродження й інших «гарячих точках», добиваючись правди в усіх можливих інстанціях, колишні депутати приходять на акції заселфитись і у той самий час, продовжують «боротьбу» в судах, але вже за свої мандати. Те, що було схвалено у 2011 році, сьогодні охороняє чимала команда тітушок, якою, за наявною інформацією, керує нардеп Михайло Головко. Так той самий, котрий активно фінансово допомагав Івану Сороколіту, щоб той «зціпивши зуби» голосував за потрібні питання.

Турськи та Сороколіт зі скандалом вийшли з партії ВО «Свобода», та з не меншим скандалом вступили в нову партію «Сила людей», котра, декларуючи нові підходи, так само, як свого часу «Свобода», виключає з партії і на з’їзді ініціює відкликання мандатів своїх депутатів на Рівенщині.

Хто слідкував за подіями, той знає, про що йде мова – спритні хлопці завели у структуру обласної організації «Сили людей» своїх родичів та друзів і примудрились майже «витиснути» з посади обласного очільника осередку Андрія Палюха, у той же час залишаючись членами партії «Пора», про яку згадувалось вище. Усе зрозуміло, з однієї партії вигнали, треба йти в іншу, інакше політика для них зачинена. А амбіції і жадобу збагачення куди подіти?

Нещодавно Іван Сороколіт опублікував допис на своїй сторінці в соціальній мережі, де впевнено заявив про те, що зможе відновити місцеве самоврядування, котре було зруйноване «Свободою» у Тернополі. Чому ж Сороколіт, Турський та Навроцький не зупиняли руйнування місцевого самоврядування під час перебування в лавах «Свободи»? Чи з переміною політичного бренду зміняться і правила ведення справ і політична культура? Навряд чи.

Цікавою персоною у розрізі діяльності свободівських вигнанців є Олег Різник, друг і кум Івана Сороколіта, котрий активно відстоював мандати депутатів-друзів під міською радою і в ТВК, а потім, слідом за ними, з головою стрибнув у політичний проект «Сила людей». Подейкують, що усі брудні ідеї належать саме йому, як то запхати у список людей, котрі фінансово допомагали активістам у боротьбі за парк Національного відродження, Святослава Журавського. Цим вони хотіли підставити Журавського перед міським головою, оскільки той зайняв посаду директора комунального підприємства, з якого свого часу кормився Іван Сороколіт. Така собі помста за кар’єрне «підсижування».

Різник, окрім «роботи» радником Сороколіта і Турського, є ще адміністратором скандально відомої групи «Тернопільські плітки» у Фейсбуку. Вона налічує більше 50 тисяч чоловік і є досить жвавою. Звичайно, активних дописувачів там і тисячі не набереться, але все ж окремим тернополянам подобається туди заходити – там можна виговоритись, написавши якісь свої думки з того чи іншого приводу, приправивши все «смачним» матюком, зробити оголошення і обговорити якісь «смажені» новини Файного міста.

На перший погляд така собі зона «свободи слова», вільної думки з відсутністю обмежень. Але ж не все так просто. Обмеження у цій віртуальній free-зоні все ж є, бо Олег Різник використовує цю групу у пропагандистських цілях.

Правильна партія, правильні люди, відкритість, прозорість, свобода висловлювань. Різник і особливо Іван Сороколіт люблять про все це говорити і з натхненням скаутів пропагують на свої сторінках. Але от у групі, котра стала їхньою площадкою донесення необхідних їм меседжів, вони ввели досить жорстку цензуру і не дозволяють членам спільноти висловлювати думки, які йдуть в розріз з їхньою позицією. Таких людей вони просто блокують, а їхні коментарі видаляють.

Маніпуляції, відверта брехня і одурманення певного прошарку людей, які шукають чогось нового – це тактика Івана Сороколіта і Ко. Це виражається як у віртуальній діяльності, так і реальній декларативній «боротьбі за справедливість», котру, як агітаційний слоган, взяли на озброєння політичні парашутисти.

Дуже красномовно і без жодних коментарів ілюструє ставлення команди Сороколіта до боротьби з незаконними забудовами ось такий скрін, котрий гуляє Інтернет-простором.

Як бачимо, ці люди вдало перестрибують з партії в партію, аби з новими трендовими «гаслами» , знову зайти у міськраду, а там «вже якось буде».

Автор матеріалу:
Всі 318 матеріалів автора