У НБУ спрогнозували, що буде з гривнею восени і навесні

Наприкінці року курс має встановитися на рівні 28,5 гривень.

Про таке в ефірі “5 каналу” в програмі “Інформаційний вечір” розповів голова ради НБУ Богдан Данилишин.

“Весна 2019 року буде непростим періодом. Це буде період президентських виборів. Надіюся, щоб вони таки відбудуться. Хочеться, щоб президентська кампанія не мала політичного підтексту і не мала такого широкого політичного впливу, в тому числі на макроекономічні показники. Зокрема й на курс гривні. Проте політичні нагнітання можуть бути непомірними. Крім того, можливі значні виливання у передвиборучу кампанію, які врешті-решт можуть мати вплив на волативність національної валюти, але водночас це не буде мати такого відчутного впливу, який ми мали, наприклад, в період 2016 року. Тому я хочу надіятися, що гривня в 2018 році досягне свого піку до кінця року. Думаю, ми все зробимо десь на рівні 28,5 гривні за доллар США”.

Данилишин додав, що вже навесні долар, імовірно, подешевшає: “Зменшиться волатильність починаючи з січня-березня, і вже починаючи з березня 2018 року ми можемо увійти в те русло і в ті тенденції, які ми мали в попередні роки. Тобто перейти до плаваючої системи обмінного курсу”.

Нині в обмінниках та банках за одну американську одиницю просять понад 28.30. Вплинути на курс може транш Міжнародного валютного фонду.

Дивіться також повне відео інтерв’ю:

Автор матеріалу:
Всі 317 матеріалів автора