Як українцям перерахують пенсії

З 1 січня 2019 року українцям перерахують пенсії за новою формулою. Розмір середньої по країні зарплати, який враховують при розрахунку виплати, підвищать на 50% зростання зарплат і 50% інфляції.

“У цьому році, сподіваюся, економіка дасть 2,5-3% зростання. Я вже можу точно гарантувати, що з 1 січня буде підвищена і мінімальна зарплата, і пенсія”, – заявив віце-прем’єр Павло Розенко.

Наприклад, припустимо, що за три минулі роки зарплати зростали в середньому на 18% в рік. У той же час інфляція за минулий рік склала 10%. Тоді розмір середньої заробітної плати в пенсійній формулі підвищать на 14% (50% інфляції + 50% зростання зарплат).

Експерт у сфері пенсійного забезпечення Лідія Ткаченко запевняє, що така система вигідна пенсіонерам. Вона дозволить більш істотно підвищувати виплати. Також в рамках прийнятої реформи передбачена можливість збільшувати розмір надбавки і брати не половину, а 100% зростання зарплат. Однак це можливо тільки після того, як уряду вдасться повністю ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду (ПФУ), який становить близько 140 млрд грн.

Позначки:,
Автор матеріалу:
Всі 318 матеріалів автора