Важкий перетин кордону: польським прикордонникам дали нові розпорядження

Польським прикордонникам дали розпорядження ретельно перевіряти українців, які повертаються по біометрії та навіть візі в Україну. Це може спричинити появу дискомфорту та неприємностей в наших громадян, які не були заздалегіть попередженими.

Як інформує “20 хвилин”, менеджер із персоналу Асоціації роботодавців з працевлаштування Світлана Повар попереджає:

“Зараз на кордоні складається наступна ситуація: заробітчани, які їхали на роботу за біометричними паспортами, мають неприємні ситуації на кордоні. Польські прикордонники змушують при виїзді з їхньої країни всіх покинути автобуси та довести своє легальне перебування в Польщі. Переглядають терміни перебування, запитують, що робили в Польщі, якщо термін перебування безперервно 2 або 2.5 місяці – одразу просять показати “Освядчення” та умову, за якою працювали, а також дозвіл на роботу. Якщо таких документів у вас не буде, то очікуйте одразу депортацію на 6 місяців та штраф.

Також перевіряють людей, які їхали за візами, чи дійсно працювали у того роботодавця, від якого мали Запрошення. Цікавляться, скільки працювали і навіть чи знають вони польську мову. Просять відповісти на елементарні запитання польською, або ж таки прочитати щось елементарне. Знання польської перевіряють для того, щоб запевнитись, що заробітчанин працював саме у Польщі, а не поїхав далі – до Німеччини чи Чехії за польською візою”.

Нагадуємо, що недавно на кордоні був затриманий контрабандист із Тернополя, котрий прямував через митний пост “Краковець-Корчова” із України до Польщі.

Автор матеріалу:
Всі 233 матеріалів автора