Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Роман Заставний

Фото: Погляд

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Роман Заставний (фракція «Народного фронту»).

Заставний пройшов до парламенту в листопаді 2014 за списком «Народного фронту» 31-м номером. Він є членом комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. За час каденції нардеп дав 17 обіцянок, з яких 9 виконав (58%), а 3 – провалив.

Не впорався нардеп з обіцянкою оприлюднити результати перевірки неправомірних рішень суддів.

«Дуже дякую за надіслану мені на електронну пошту інформацію про неправомірні рішення суддів. Перепрошую, проте всі отримані дані я перевіряю додатково. Результати нашої спільної перевірки суддів обов’язково оприлюдню згодом», – написав нардеп на своїй сторінці в Facebook у липні 2015 року.

Через півроку ми направили йому запит, щоб отримати доступ до публічної інформації із зазначеного питання. Однак відповідь не отримали ні на цей, ні на наступні запити. А результати перевірки суддів Заставний так і не опублікував.

Також три роки тому нардеп запевнив, що у вересні 2015 року Верховна Рада прийме закон про скасування депутатської недоторканності.

Нагадаємо, в січні 2015 року Верховною Радою України було ухвалене рішення про включення до порядку денного сесії проекту закону про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України і суддів). Він був переданий на розгляд до Конституційного суду.

До літа КСУ визнав документ таким, що відповідає Конституції, проте якимось дивним чином незабаром він зник в архівах Верховної Ради. Таким чином Заставний не зміг виконати обіцянку, а нардепи досі не ухвалили правки до Конституції вже за іншими законодавчими ініціативам, що пропонують обмежити депутатську недоторканність.

Усі виконані обіцянки політика стосуються передвиборчої програми «Народного фронту» та парламентської діяльності Заставного. Так, у передвиборчій програмі він пообіцяв ініціювати оновлення антикорупційного законодавства шляхом запровадження декларування чиновниками, політиками, суддями, працівниками прокуратури доходів і витрат, з обов’язковою перевіркою цих відомостей.

Нардеп підтримав законопроект про створення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), що здійснює контроль за відомостями, які вносяться до електронних декларації держслужбовцями і політиками вищої ланки.

До закінчення терміну депутатських повноважень Заставному потрібно встигнути виконати ще 5 обіцянок, і всі вони також записані в передвиборну програму НФ. Так, нардеп узяв на себе зобов’язання ініціювати оновлення антикорупційного законодавства шляхом зменшення кількості дозволів, контролюючих органів і перевірок.

За чотири роки роботи в парламенті нардепи прийняли три законопроекти з пакету «державного нагляду». Першим передбачається «відкрити» систему державного нагляду з можливістю вільного доступу через інтернет до бази перевірок і їх результатами. Другий – зменшує кількість контролюючих органів і звужує їх повноваження і обмежує їх втручання в господарську діяльність. Третій – припускає, що позапланові перевірки відповідно до закону можуть проводитися з дозволу Кабміну, за бажанням підприємця, за рішенням суду і з дозволу державної регуляторної служби. Цей документ ввів злощасний мораторій на здійснення планових перевірок. Роман Заставний підтримав всі зазначені законопроекти.

Також в списку обіцянок, які треба виконати – завірення, що НФ не допустить скасування або скорочення субсидій малозабезпеченим громадянам на оплату комунальних послуг та намір залучати міжнародні організацій і донорів до відновлення територій держави, які постраждали від агресії.

Автор матеріалу:
Всі 233 матеріалів автора