Підгаєцька комунальна аптека № 17 в інтересах кого була знищена?

Сьогодні буде продовження історії про Підгаєцьку комунальну аптеку. Насправді це цікава історія, котра на прикладі показує українського чиновника районного рівня. Щоб розуміли про що буде розповідь рекомендую прочитати попередню частину «Тернопільська «Батьківщина» позбавила жителів району можливість купляти ліки».

На перший погляд можна зробити висновки, що місцевим чиновникам байдуже на історію з аптекою. Але якщо розібратись детальніше в цій справі, стає все зрозуміло.

Сьогодні в Підгайцях декілька приватних аптек (включаючи аптечні пункти). Одна з цих аптек відрізняється дуже вдалою локацією. Розташована на території Підгаєцької центральної районної лікарні. Краще і не придумаєш розмістити продаж ліків. Хто ж такий підприємець-щасливчик, що отримав таке козирне місце для продажу ліків, в той час коли комунальна аптека не може відновити свою діяльність.

Будь кого запитаєш з жителів міста, кожний скаже, що це Кушніра. Кушнір Ігор Богданович головний лікар Підгаєцької районної лікарні, на території котрої знаходиться вище згадана аптека.

Щоб розуміти кому здають приміщення і скільки на цьому заробляє районна рада подаю відповідний запит голові районної ради Баран Ірині Петрівні. Скажу чесно, що відповідь мене мало потішила. Все що я дізнався, так те що справді здають приміщення 77.6 кв.м. на території Підгаєцької районної лікарні підприємцю. Кому саме здають та скільки отримують від оренди чиновники вирішили не повідомляти та дуже «закручено» відповіли. Дальше надаю для ознайомлення відповідь.


На приміщенні аптеки вказано, що підприємницьку діяльність веде Кушнір Л. М. Кушнір Людмила Миколаївна є дружиною Кушніра Ярослава  Богдановича. Ярослав  Богданович є головним лікарем в селищі міського типу Козлів. Родинні зв’язки зуміли встановити?

А тепер трошки історії, щоб зрозуміти, як підприємці наближені до чиновників завжди отримують краще «місце під сонце». У 2013 році активно велась фінальна робота по знищенні комунальної аптеки №17. В результаті усі аптечні пункти (приміщення), котрі входили до складу аптеки №17 розпродують. Аптечний пункт, що знаходився на території районної лікарні вирішують переобладнати під «молочну кухню». Саме з такими ідеями році активно виступав Кушнір Ігор Богданович. Але історія склалась по іншому. Як могли читати у відповіді районної ради, з червня 2013 року сесія районної ради дає дозвіл здавати дане приміщення в оренду. Таке право отримує Кушнір Л.М. Все просто. В той час коли Підгаєцька міська (за весь час комунальна аптека знаходилась за адресою Т. Шевченка 2, а вже у 2013-2014 роках приміщення отримує номер 2а) спорють з Тернопільською обласною радою хто є власником приміщення, відбулось повне знищення майна комунальної аптеки № 17.

Міська рада здає приміщення аптеки в оренду, в той час коли люди ходять купляти ліки до приватної аптеки на території лікарні. Звичайно, можливо така схема є економічно вигідна для громади району та міста, варто лише знати цифри, правда? З офіційної відповіді цифри не вдалось дізнатись. Багато розмов від чиновників про прозорість їх роботи, тому йду на сайт районної та міської рад. На кожному із сайтів є розділ «комунальна власність», але чомусь цей розділ не ведеться. Було б дуже зручно кожному жителю дізнатись кому і за скільки здають нашу власність, але з прозорими схемами роботи ще не дуже вдається.
Тому давайте разом будемо роздумувати наскільки вигідно жителям така схема. Кожного разу, коли людина попадає в лікарню, не задумується де купляти ліки. Розташована аптека на території лікарні буде дуже доречна. Я не буду підтверджувати факт, що пацієнтів заставляють ходити саме в аптеки на території лікарні, а такі історії мені розказували, ви самі напишіть в коментарях, як що знаєте. Також не будемо порівнювати ціни на ліки, оскільки аптека на території лікарні має ще одну особливість. Чеки там чомусь не видають, хоча на будь-який товар мають видаватись, особливо ті, які продаються по ліцензії.

Оскільки для себе не знайшов відповіді, можливо вам стане цікаво на яких умовах можна орендувати приміщення комунальної аптеки №17 вже за новою адресою Т. Шевченка 2-а. А також можливо вам чиновники розкажуть на яких умовах здається приміщення в Підгаєцькій центральні районні лікарні. Коли будете запитувати, уточніть для себе чи входить в ціну оренди приміщення такі послуги, як прибирання, ремонт, опалення, електроенергія. А можливо це бонус?

Кожного разу, коли у вас просять дати декілька гривень після флюорографії, а потім гонять в аптеку купити бахіли, бо по іншому коридорами лікарні не пройти, пам’ятайте це все для економічної стабільності району. Можливо…

Звичайно, що Ігор Богданович буде запевняти свою не причетність до аптеки на території районної лікарні.
Кушнір Ігор Богданович – головний лікар Підгаєцької районної лікарні. Понад 10 років працює на цій посаді. До Революції гідності також депутат Підгаєцької районної ради від Партії регіонів.
Проте успішно уникнув люстрації та зберіг під собою крісло головного лікаря. Вивчивши електронну декларацію Ігоря Богдановича, виникає чимало запитань.

Пропрацювавши декілька десятків років в лікарні, у 2016 році декларує автомобіль Фольксваген Тігуан 2012 року випуску. Ціну вказує 49 тисяч гривень.

Ціна такого автомобіля на ринку у 2016 році в середньому 20 тисяч доларів.

Можна б було вважати, що економія довгими роками дала можливість придбати таку бажану автівку, у 2015 році в сім’ї Кушніра, до відома дружина також працівник районної лікарні, з’являється нерухомість в Тернополі (гараж в 31,9 м².). Ціна такого на ринку нерухомості міста від 10 тисяч доларів.
Також варто додати, що Ігор Богданович декларує квартиру на 50 м² в Тернополі, немаленький будинок на 343,2 м² в Підгайцях та земельну ділянку площею 913 м².

Ігор Богданович увійшов до рангу українського чиновника, котрий старається декларувати свої коштовні автомобілі в ціну не більшу 50 тисяч грн. Читайте матеріал «Land Rover, Lexus, Jaguar і навіть Tesla – ці та інші флагмани світового автопрому, якщо вірити чиновницьким деклараціям, можна придбати всього за 49 тисяч гривень. У чому полягає секрет знижок і скільки нових автівок за ціною див радянського автопрому набули держслужбовці у минулому році – розбиралися аналітики проекту “Декларації” (Bihus.Info)».

Можна прожити мовчки, але для чого коли варто говорити в голос!

Автор матеріалу:
Всі 315 матеріалів автора