Депутати планують позбавити бюджет Тернополя майже 4 мільйонів доларів

У Тернополі колишній ресторан «Україна» планують продати за рекордну для міста суму. 30 мільйонів гривень отримає бюджет Тернополя внаслідок приватизації колишнього ресторану «Україна», в якому вже декілька років функціонує заклад громадського харчування «Файне місто». Таке рішення було прийнято на сесії міської ради.

Приватизація приміщення «України» стане дуже в пригоді владі міста, адже саме зараз у бюджеті не мають грошей для своєчасної виплати зарплати освітянам і медикам, а також намагаються вирішити транспортну проблему.

На попередніх сесіях міськради виникали питання стосовно подробиць угоди, адже побутувала інформація, начебто продаж йде за зниженою ціною, або ціною, яка нижче ринкової. Незалежна експертиза визначила вартість об’єкту, яка лягла в основу рішення.

” В суспільстві, в громаді нашій дуже багато застережень щодо продажу даного об’єкту. Є хвилювання, що потім від цієї суми будуть відмінусовані покращення, які були здійснені орендарем. То, СВ, як міський голова, чи можете якось запевнити, гарантувати, що кінцево до бюджету надійде сума не менше 30 мільйонів”, – розповідає депутат Тернопільської міської ради Андрій Шкулаю.

Справді, такий варіант подій можливий, оскільки на сьогодні орендар приміщення вже оголосив суму в 560 тисяч доларів вкладених в реконструкцію закладу. Ймовірно будуть вимагати врахувати цю суму інвестицій при розрахунку. Голова громадської організації «Тернопільські підсумки» звернувся до поліції з проханням перевірити правдивість заявлених 560 000 доларів США, на що не отримав жодної відповіді.

Чому орендар уникає відкритого аукціону?

Комунальне майно мали б продавати на відкритому аукціоні з можливістю усіх охочих взяти участь. Про те, даний об’єкт нерухомості вирішують продати без жодних аукціонів. Навіть більше, 16 липня депутатом міської ради Тернополя Біланом Тарасом був зареєстрований проект рішення, згідно з яким приміщення виставлялось на аукціон (електронні торги). З цього часу, секретарем ради, даний документ вперто не вносився, як пропозиція для включення до порядку денного. 14 листопада секретарем міської ради Віктором Шумадою було скликано позачергову сесію, на котрій приймають рішення продати майно колишнього ресторану “Україна”. Незалежна експертиза визначила вартість об’єкту, яка лягла в основу рішення. Як саме формували незалежну комісію та чому саме було встановлено 30 мільйонів гривень залишається здогадуватись.

Зі слів депутата міського Тараса Білана ціна даного об’єкта нерухомості становить біля 4 мільйони доларів США, від так бюджет міста може отримати в чотири рази більше від продажу приміщення. Тарас Білан наводить документи, що засвідчують про готовність як мінімум 3 учасників взяти участь в аукціоні, котрі засвідчили про це раніше до прийнятого поспіхом депутатами міської ради на позачергові сесії.

«На момент голосування було зареєстровано 3 заяви людей, що бажали взяти участь в аукціоні. Реальна вартість об’єкту на аукціоні – біля 4 млн доларів. При цьому, це повинні були б бути чесно зароблені гроші, інакше конкуренти подали б в суд.» – говорить депутат міської ради Білан.

Зі слів депутата Тараса Білана робимо висновок, що покупець старається уникнути аукціону щоб не платити конкурентну ціну та доказувати походження своїх коштів.

Щоб громадськість не бунтувала вдало було обраний час оголошення продажу приміщення ресторану “Україна”. В той час коли Тернопіль лихоманило з громадським транспортом, місцеві ЗМІ писали про продаж нерухомості за найвищою ціною в історії міста, а кошти будуть спрямовані на купівлю 20 автобусів.

Люди бажали вирішити проблему з підвищенням ціни на проїзд, а чи вирішить це питання покупка автобусів ніхто не задумувався. Як не задумувались про справжню ціну приміщення ресторану «України» та і в який спосіб запланували купити.

Нові 20 автобусів в комунальну власність, як трубили місцеві сайти виявились не такі вже нові.  Складається враження, що «транспортні проблеми» були вдало використані для прикриття продажу дорогої нерухомості в центрі міста одному із місцевих олігархів.

«Наші гроші. Львів» розказали цікаві деталі закупівлі старих автобусів з Європи за доволі високою ціною.
А чи мала задуматись громада скільки вона заробила, здаючи дане приміщення в оренду вже тривалий час. Чому ці кошти не тратились на покращення транспортної інфраструктури поступово протягом останніх років, щоб уникнути таких шалених втрат. Чи доцільно використовується комунальне майно громади, та на кого працює – має запитати себе кожний тернополянин.

До слова, нещодавно у Тернополі через систему Prozorro було продано ще один важливий об’єкт – завод «Оріон». Ціна продажу склала 57 мільйонів гривень за понад 40 тисяч квадратних метрів площі, що становить 1425 гривень за квадратний метр – у 20 разів дешевше, ніж ціна 1 метра екс-ресторану «Україна».

На сьогодні надані документи депутатом міської ради Тернополя Тарасом Біланом доводять, що підприємство, що орендує приміщення колишнього ресторану «Україна» уникало від сплати податків, а від так в бюджет міста не надходили значні суми.

Хто виграв в даній ситуації: жителі міста, котрі отримають старі автобуси з Європи чи орендар котрий отримав приміщення в центрі міста ціну котрого назвала незалежна комісія?

Автор матеріалу:
Всі 317 матеріалів автора