Підлеглі Барни раціонально витрачають кошти б’юджету?

Для подолання економічної кризи в країні державні службовці мають раціонально використовувати кошти. Наскільки це ефективно роблять в команді президента ми розглянемо на прикладі одного із районів Тернопільської області.

20 листопада 2018 року Підгаєцьким відділом освіти молоді та спорту підписано договір на суму 21 200 гривень. Предмет купівлі з самого договору не можливо дізнатись, оскільки він просто там не вказаний, відповідне поле залишили незаповненим. Враховуючи, що до договору прикріплена накладна, бачимо що в переліку товарів знаходиться дві одиниці комп’ютерної техніки. Сам комп’ютер моделі Lenovo Idea Pad 320-15 та принтер марки Epson 3050. Техніку закупили в ФОП Трач С. В. В місті Тернопіль.

Виникне звичайне запитання в читача, а що тут поганого, усні сьогодні потребують, а яка різниця де купляти, основне щоб купляли.

Все так, але точно таку техніку можна купити значно дешевше, якщо відповідальніше підійти до пошуків продавця. До прикладу в Інтернеті трапляються ось такі варіанти:

Звичайно жахливим словом «корупція» дану операцію важко назвати, оскільки можна знайти дану техніку за ще вищою ціною ніж в договорі. Про те, значно вигідніші пропозиції чиновниками ігноруються. Як тоді пояснюється їх поведінка в такі важкі часи для країни. Кожного року чиновники та керівники шкіл переконують батьків, що коштів в бюджеті нема, а тобі ремонти класів лягає тягарем на плечі батьків. Додати до цього щомісячні «фонди школи», покупка підручників, засобів для миття, аж до покупки меблів доходить справа.

Це лише один договір із сотні одного з підрозділів Підгаєцької районної державної адміністрації.
За 2018 рік відділ освіти молоді та спорту витратив понад 12 мільйонів гривень. З наведеної інфографіки зверніть увагу на п’ятірку підрядників названого підрозділу РДА. Серед компаній які продають енергоресурси, розмістився звичайний ФОП Федорчак О. Т.

Звідки таке вміння вести бізнес, що в результаті лише один Відділ освіти молоді та спорту віддав близько 2 мільйони гривень буде в наступній частині.

Чи не нагадує вам ця історія сусідньої держави, де їх президент Путін подібні історії рекомендує не називати «корупцією», а лише «не раціональним освоєння бюджетних коштів».

Чи може це сьогодні дозволити собі Україна, мають вирішувати батьки тих дітей, котрим кожного місяця потрібно давати декілька сотень на «фонди школи» без жодної звітності.

Автор матеріалу:
Всі 317 матеріалів автора