Жителі Чорткова категорично проти підвищення вартості проїзду громадським транспортом

ТОВ «Чортківське автотранспортне підприємство 16142» звернувся до міської ради з клопотанням підвищити вартість проїзду з 5 до 8 гривень через нерентабельність перевезень. Міський голова Володимир Шматько ініціював перевірку потоку пасажирів у міських автобусах.

У відповідному розпорядженні – від 16.11.2018 року № 313-од «Про обстеження пасажиропотоку на міських автобусних маршрутах загального користування» – йдеться про те, що з метою належного вивчення, розрахунку і обґрунтування тарифів на перевезення пасажирів, захисту прав споживачів під час транспортного обслуговування у місті Чорткові працівниками міської ради, представниками організації-перевізника має бути проведене обстеження пасажиропотоку на міських автобусних маршрутах загального користування з використанням табличного методу.

Щоб зрозуміти, що про це думають самі жителі міста створюю опитування в декількох групах міста.
Голосування показало, що жителі категорично проти підняття ціни на проїзд. Більше того жаліються на численні проблеми в галузі пасажирських перевезень: автобуси рухаються не за графіком, не видають квитків, не завжди доїдають до усіх зупинок. Основна претензія жителів до технічного стану машин, що здійснюють перевезення.

В одній із груп були спроби вплинути на голосування. Після тривалого часу голосуваня зникає варіант “ні”.

Володимир Шматько у 2015 році був висунутий на пост мера політичною партією «Сила людей», а вже у 2016 році він взявся розв’язувати проблеми перевезень в місті. Перше що робить мер, це купляє дорогий та новенький автомобіль для потреб міської ради.

Двадцятого грудня 2016 за результатами тендеру чортківська мерія замовила у ТОВ «Богдан–Авто Тернопіль» автомобіль вартістю 725 тисяч гривень. Це позашляховик Hyundai Tucson 2.0 Express 6 FN 2016 року випуску.

Надалі цей автомобіль буде обслуговувати мера. Вже сьогодні можна зрозуміти, що більше в цьому питанні не відбулось змін. Сьогодні людей очікує підняття ціна на брудні автобуси, що можуть розсипатись на шляху свого маршруту. Можливо тому вони не завжди доїдають до кінцевої зупинки.

У 2016 році редактори сайту «Про все» робили опитування думки жителів відносно такої дорогої покупки міською радою Чорткова, котра буде служити лише одній людині.

Тоді читачі сайту «Про все» засудили вчинок Шматька. В голосуванні переміг варіант «Категорично ні. Не заслужив поки Шматько має їздити на фірі, бо саме на стільки напрацював на користь громади» 30 %, два інших варіанти «Цей джип продемонстрував не бажання мера жити разом зі своєю громадою, їздити громадським транспортом. Відірвався Шматько від людей» та «Цей джип йому «аукнеться» на наступних виборах програшем» 29% та 27% відповідно.

Складається враження, що мер Шматько зі злобою запам’ятав жителям таке голосування, а тому сьогодні вже вони будуть змушені їздити на фірі, або платити дорого за пошарпані автобуси.

Сам мер коментує дану ситуацію наступними словами:

«Особисто я вважаю, що підняття вартості проїзду до 8 гривень у міських маршрутках є неприйнятним. Однак у той же час розумію, що тариф – 5 гривень є нерентабельним, оскільки на момент його затвердження вартість пального складала близько 22 гривень і заробітна плата також була нижчою. Та все ж витрати перевізників аж ніяк не збільшилися аж на 60 відсотків, що пропонують у тарифі».

Варто додати, що в обласних центрах, де маршрути в рази більші, проїзд коштує в середньому 5 грн.

Автор матеріалу:
Всі 315 матеріалів автора