На Тернопільщині асфальт зійшов зі снігом: дорожникам дали два тижні, аби замаскувати вибоїни на дорогах

Це траса Тернопіль-Чернівці. Відрізок поблизу селища Дружба, автівки проїжджають мов на хвилях.Одна за одною зменшують швидкість і міряють кожну заглибину. Цей шматок дороги, протяжністю 20 метрів, водії вважають, найгіршим на об’їзній. 

– Бачите, тут яма на ямі навіть нема що минати. Треба пригальмовувати, зменшувати швидкість, каже водій Іван.

– Не можливо їхати. Чим день, тим гірше і гірше. Потрібно ремонтувати дороги, бо це жах, – коментує водій Михайло.

Півроку тому тут відремонтували найбільш знищену частину міжнародної траси. Покриття протяжністю кілометр і сто метрів повністю замінили. Нині водії знову на нього нарікають. Аби замаскувати наслідки зими, дорожники здійснюють аварійний ремонт. Так, дорога має протриматися до весни. Аж тоді вибоїни покриватимуть гарячим асфальтобетоном.

– Сьогодні вже 20 квадратів залатали. Це аварійний ямковий ремонт, на нього гарантії великої нема, але буде триматися, скільки часу як думаєте, я думаю до весни витримає, – розповідає працівник «Техно-Буд-Центру» Тарас.

Ремонтують, та не всюди. Міст при в’їзді у Теребовлю набирає популярності у соцмережах. Водії під музику танцюють на ямах прямо в авто.

– Там такі ями, тепер трошки підтали. Кожен рік розбивається, кожен рік, я не знаю чи там асфальтобетонне покриття поставити, а не асфальт, а так поставлять асфальт, а фури ж то їдуть, траса ж на Чернівці, – каже водій Микола.

– Дорога дуже в поганому стані, ями повсюди, отут подивіться більше 30 сантиметрів ями, машини ламаються постійно по таких дорогах, – зазначає таксист у Теребовлі Володимир.

Дорогам Тернопільщини, зазначають у Службі автомобільних доріг понад 30 років. Капітального ремонту не роблять, бо коштів бракує.

– Ремонту підлягають практично всі дороги державного значення, які знаходяться у нас в області, а це порядка 1300 кілометрів, тому що дороги побудовані у 80 роках, міжремонтні строки для таких типів покриття складають 12-15 років, – заступник начальника САД Тернопільської області Юрій Іваниця.

На сторінці МедіаТОР у Фейсбуці зі сотні опитаних 97 % стверджують, що ями на кожному кроці. Люди з іронією пишуть, що легше перелічити не проблемні ділянки, яких не так багато. Називають руїною вже відому дорогу до Теребовлі та просять міського голову Кременця проїхатися до мед закладу у місті. Через постійні скарги водіїв голова ОДА викликав на килим відповідальних. Мовляв на боротьбу з ямами виділив майже 170 мільйонів гривень, а вони далі псують автівки жителів і гостей міста. На виправлення ситуації дав два тижні.

Не у всіх напрямках ситуація критична, кажуть дорожники. Нині відремонтоване покриття у трьох районах області. У 2019-тому капітально візьмуться за міжнародну трасу Тернопіль- Івано-Франківськ. Та почнуться роботи з настанням тепла не швидше травня. Решту ж доріг поки, звично, лататимуть.

Автор матеріалу:
Всі 317 матеріалів автора