Які інтереси має Балук в парку Національного відродження?

Парк Національного відродження у 2017-2018 роках став гарячою точкою спротиву громади за збереження паркових зон в Тернополі. Акції протесту, побиття активістів, тітушки, акції гніву – все це є частиною боротьби за парк в минулому році. Попри шалений спротив громади, забудовник не спішив відмовитись від будівництва соціально-спортивного центру «Вулична академія» на вул. 15 Квітня в м. Тернополі. Таку впевнену поведінку будівельнику забезпечували пасивні дії поліціянтів та місцевих депутатів.

Тернополяни, розуміючи, що залишились сам на сам з «проблемним» парком, створили ініціативну групу. Окрім організації акцій протесту та висвітлення події, ініціативна група взяла на себе зобов’язання підготувати проект рішення про заборону будівництва. Члени групи проголосували за те, щоб ділянку, на якій хочуть проводити будівництво, все-таки повернули у паркову зону. Окрім цього, голосуванням було вирішено, що депутати, які входять до земельної комісії, повинні винести створений проект на голосування Тернопільської міської ради.

Протест у парку Національного відродження. 2017 рік

15 червня 2018 на сесії міської ради Тернополя планували, за допомогою депутатів, розв’язувати проблему зі скандальною забудовою в парку Національного відродження. Депутатам запропоновано внести, від свого імені, на розгляд сесії проект рішення про заборону будівництва та скасування усіх попередніх рішень та дозволів. Проект рішень перед виступом роздали усім народним обранцям у сесійній залі. Однак охочих серед депутатів – не знайшлося.

Ініціативна група на чолі з Юлею Мамчак доклали усіх зусиль, щоб на літо 2018 року проект рішення був готовий для подання на розгляд земельній комісії.

– 24 жовтня 2017 року, за поданням депутата Андрія Шкули, було винесено на голосування рішення про припинення будівництва в парку Національного відродження, – каже голова ініціативної групи Юлія Мамчак.

– Результатом голосування стало скасування рішення виконкому Тернопільської міської ради №113 від 12 лютого 2014 року про погодження інвестиційної угоди №01/08/13, щодо будівництва готелю з закладом громадського харчування, як такого що суперечить інтересам громади. Уже невдовзі після голосування 8 листопада 2017 року без розгляду на сесії міської ради з’явилась нова інвестугода, – повідомила Юлія Мамчак.

Акцію “Врятуй парк!” 2018 рік

6 серпня 2018 депутат міської ради Балук Л. подає заяву щодо погодження позачергової комісії з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі. Уже 7 серпня відбулась комісія, де розглядали підготовлений  Серетним Тарасом проект рішення «Про скасування рішення виконавчого комітету № 813 від 08.11.2017 року щодо погодження КП фірмі «Тернопільбудінвестзамовник» Тернопільської міської ради укладення тристоронньої угоди щодо будівництва соціально-спортивного центру «Вулична академія» із закладом громадського харчування по вулиці 15 Квітня м. Тернопіль».

Депутат від фракції «Громадська позиція» Балук Любомир виступив з пропозицією не виносити даний проект рішення сесії міської ради. Він запевняв, що даний проект рішення варто доопрацювати на відповідність чинного законодавства України та узгодити з усіма фракціями міської ради.

За словами активістів, з моменту засідання земельної комісії, на якій розглядали поданий ними проект рішення, минуло понад шість місяців, проте Любомир Балук так і не вніс жодних поправок.
Юлія Мамчак розповідає, що ініціативній групі доводиться тратити чимало часу та коштів в судах, доказуючи, що комунальне підприємство уклало інвестугоду, яка вносить зміни в договір, який вважається недійсним та скасованим.

Написав Любомиру, щоб зрозуміти поведінку депутата на земельній комісії 7 серпня 2018 року. Одразу запитав про успіхи в доопрацюванні проекту рішення. Депутат міської ради від фракції «Громадянська позиція», Балук, прочитавши мої запитання, вирішив не відповідати.

Запитання залишається відкритим. Чи справді депутат бажає допомогти тернополянам відстояти парк в законний спосіб? Можливо це ще одна зі спроб «підрізати крила» активістам в законній боротьбі захистити інтереси громади?

Автор матеріалу:
Всі 315 матеріалів автора