Чому націоналісти не святкують 8 березня

Залишки комунізму лишили свій відбиток і в червоних днях календаря. 8 березня – так званий «Міжнародний жіночий день» – один з них. Давайте ж розглянемо,яка історія цього «свята».

У витоків «жіночого дня» стоїть «марш порожніх каструль» у Нью-Йорку 1857 року, на якому текстильниці вимагали рівноправності жінок, підвищення заробітньої плати, поліпшення умов праці та зменшення тривалості робочого дня. Також існує версія, що в цей день також відбулася демонстрація повій, які на той час доволі часто влаштовували марші на захист своїх прав. На початку ХХ століття в США в останні тижні лютого відбулися страйки жінок, очолені Соціалістичною партією Америки, які вимагали введення виборчих прав та скасування статевої дискримінації. Під впливом дій американських протестувальниць, та на пропозицію німецької соціалістки Клари Цеткін, учасники Міжнародної конференції жінок-соціалісток вирішили щороку в березні відзначати Міжнародний жіночий день, як день солідарності жінок у боротьбі за політичні, економічні і соціальні права.
В 1977 році, за ініціативи уряду СРСР, день 8 березня отримав статус міжнародного дня за рішенням ООН. Повна назва свята була цілком в стилі комуністичної ідеології: Міжнародний день боротьби за права жіночого пролетаріату.

Європа та США не відзначають 8 березня, пам’ятаючи його комуністичне походження, та віддають перевагу Дню матері. На початок ХХІ століття 8 березня залишається державним святом у ряді пострадянських та соціалістичних країн: Азербайджані, Анголі, Білорусі, Буркіна-Фасо, В’єтнамі, Північній Кореї, Казахстані, Камбоджі, Киргизстані, Китайській Народній Республіці, Республіці Конго, Македонії, Молдові, Монголії, Таджикистані, Туркменістані, Росії, Уганді та в Україні. Деякі українські міста, зокрема Коломия Івано-Франківської області, вирішили скасувати радянські свята, зокрема і Міжнародний жіночий день, аргументувавши тим, що це свято, як і день захисника Вітчизни та День перемоги, не сприяє духовному збагаченню українців.

За більшовиків 8 березня святкувалось примусово. Жінок зганяли на збори, вдягали всім червоні хустини, читали лекції, як має себе поводити жінка у побуті, в родині, в ліжку, нагороджували грамотами. Таке «святкування» представницям прекрасної статі не прижилося, тоді М.Хрущов наказав зробити 8 березня вихідним днем. Так врешті більшовикам вдалося змусити святкувати «жіночий день», а точніше, просто пиячити – вихідний же.

Християнська церква наголошує, що 8 березня припадає на час посту, тому не рекомендує зустрічати цей день з оваціями, веселощами, музикою, нескромними помислами та непісними стравами і напоями. «Є державне свято – День матері, або ж свято жінок-мироносиць. І тому я не думаю, що потрібно робити багато ажіотажу навколо 8 Березня. Тим більше, що тлумачення цього свята різнобарвне, і я не хотів би, щоб у першу неділю Посту ми придумували собі якісь заходи», ‒ сказав на прес-конференції архієпископ Луцький та Волинський УПЦ КП, владика Михаїл. Церква не забороняє вітати жінок з 8-м березня, але закликає відзначати його скромно, що звичайно йде в розріз з вкоріненим в українській свідомості досвідом святкування цього дня.
Сучасні націоналістичні організації також закликають українців відмовитись відзначати свята, нав’язані нам комуністами, зокрема і день 8 березня. Наші жінки заслуговують на увагу цілий рік, і приводу в вигляді вісімки на березневому календарі для цього чекати не обов’язково.
Аліна Фортуна

Автор матеріалу:
Всі 317 матеріалів автора