Команда Барни: провалені реформи некомпетентним керівництвом Підгаєцького району

Колодницька Алла

Підгаєцький район за останні 5 років посідає останнє місце серед районів Тернопільської області за показниками соціально-економічного розвитку. Щоб зрозуміти, що керівництво району робить для розв’язання цієї проблеми варто ознайомитись з програмою соціально-економічного та культурного розвитку Підгаєцького району за останні роки. Розробляють її працівники районної державної адміністрації та схвалює голова РДА.

Програма є важливим проектом, оскільки саме тут чиновники мають проаналізувати торішні проблеми району та запланувати усі можливі заходи для майбутнього року, щоб вирішити їх. Під цю програму формується бюджет району. Саме працівники адміністрації мають забезпечувати, щоб обіцяні Президентом покращення втілювались на місцях.

Програма соціально-економічного та культурного розвитку Підгаєцького району доступна усім жителям району на сайті РДА. Але так просто її не знайти, чиновники чомусь стараються заховати її на сайті.
Ознайомившись з програмою Підгаєцького району стає зрозуміло чому. За останні роки документ не змінюється. Змінюють лише рік, проте і тут допускають помилок. Для прикладу можна ознайомитись з частиною програми розділу «Головні проблеми соціально-економічного розвитку району»

Перше фото – це уривок програми на 2017 рік.

Друге фото – це уривок програми на 2019 рік.

Візуально ознайомившись, одразу можна побачити ідентичну схожість документів. У програмі 2019 року чомусь пріоритети розвитку ще залишились на 2017 рік. Можливо дуже швидко готували програму, а тому не усі дати змінили.
Варто ознайомитись із завданнями котрі ставляться перед чиновниками, щоб розв’язувати проблеми району. Виявляється вони також з року в рік не змінюються.

Район кожного року серед аутсайдерів, а працівники, на котрих покладені завдання забезпечити розвиток, перекладають аркуші паперу з року в рік.
Виникає запитання, чому керівництво області не реагує на ситуацію, що склалась.

У 2016 році результати діяльності районних державних адміністрацій за перший квартал 2016 року. Як виявилось, до трійки аутсайдерів входять Бучацький (останнє 17 місце), Підгаєцький та Шумський райони.

Зазвичай за аутсайдерські результати роботи щодо перших осіб районів мали б вживатися радикальні заходи – якщо не подання на звільнення то догани. Але поки голова ТОДА обмежився внутрішніми висновками без занесення, як кажуть, у справу.

– Квартальні підсумки не є підставою для якихось кардинальних висновків. Вони не є повністю презентабельними і коригуються протягом року. Якщо ми побачимо, що район з місяця в місяць знаходиться серед аутсайдерів, тоді будемо ставити питання про звільнення таких голів з займаних посад, – повідомив очільник області Степан Барна у 2016 році.

30 травня 2018, відбулось засіданні колегії обласної держадміністрації, де підбивали підсумки за 2017 рік.

– За результатами рейтингової оцінки, аутсайдерами серед районів краю є: Монастириський, Бережанський, Підгаєцький, Зборівський і Кременецький райони. Натомість у п’ятірку кращих увійшли: Тернопільський, Лановецький, Збаразький, Бучацький і Підволочиський райони, – повідомила директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Галина Воляник.

Аутсайдер 2016 року Бучацький район опиняється серед лідерів, а Підгаєцький знову залишається пасти задніх. Розвиток Підгаєцькому району в першу чергу може забезпечити виробництво сільськогосподарської продукції, але по цьому показнику район посідає у 2017 році останні позиції.

– За звітний період зафіксували зростання обсягів виробництва сільськогосподарської продукції на 6,6% (2 місце серед областей – прим.), – каже Галина Воляник. – Проте значно погіршили попередню динаміку сільгосппідприємства Кременецького, Лановецького, Монастириського, Підгаєцького і Шумського районів. Окрім того, у 2017-му індекс будівельної продукції в області зріс на 3,1%.

Бачимо, керівництво району не було звільнено за погані показники 2016 року, що призвело до ще гірших у 2017 році. За результатами роботи 2017 року голову Підгаєцької районної державної адміністрації також не було звільнено.

Підгаєцький район уже у 2018 році продовжує погіршувати свої показники серед усіх районів області.
Провідні місця за обсягами іноземних інвестицій на Тернопіллі нині займають: Тернопіль, Зборівський і Тернопільський райони. Натомість Підгаєцький – не отримав досі ані цента!

Про стан зовнішньоекономічної діяльності області за січень-квітень 2018 року і залучення прямих іноземних інвестицій за І квартал цього року на колегії обласної держадміністрації (ОДА) звітувала заступник начальника управління – начальник відділу міжнародних зв’язків і фандрайзингу управління міжнародного співробітництва і фандрайзингу Наталія Зарицька.
Для ознайомлення таблиця з показниками інвестицій районів Тернопільської області на початок 2018 року.

Підгаєцькому районі досі не створено жодної об’єднаної територіальної громади. Враховуючи, що Тернопільська область одна з лідерів по впровадженню реформи децентралізації в Україні. Реформа децентралізації одна із важливих реформ від Петра Порошенка, але чомусь його працівники в Підгаєцькому районі саботують цю реформу.

Тернопільщина взяла участь у Раді регіонального розвитку 2018 року. На фото по центру разом з головою ТОДА Степаном Барною стоїть Колодницька Алла, котра з 2015 року очолює Підгаєцьку РДА. Барна не тільки не звільнив Колодницьку за провалену роботу за останні роки, більше того включає її в делегацію з Тернопільщини на засідання Ради регіонального розвитку. Можливо це було зроблено з метою просвітництва, щоб керівник району набрався знань та успішних рішень по впровадження реформи децентралізації. Основне, про що йшлося на засіданні, – успіхи реформи децентралізації, її яскраві приклади на місцях, розвиток інфраструктурних проектів.

Це б справді мало значення, але Колодницька Алла відвідувала засідання Ради регіонального розвитку у 2017 році. Результат таких поїздок на сьогодні це те, що Підгаєцький район станом на 2019 рік досі не створено жодної об’єднаної територіальної громади.
Табличка показників реформи.

Це перша частина, усіх буде 6. Дальше буде описано що втратив район за останні роки під керівництво Колодницької. Буде описано що здобула вона, її родина, друзі та наближені люди.

Автор матеріалу:
Всі 317 матеріалів автора