Коломойський заявив, що ціни на газ знизяться після виграшу «Слуги народу» на виборах

Колишній власник ПриватБанку, олігарх Ігор Коломойський заявив, що ціни на газ для населення вдасться знизити у разі перемоги партії «Слуга народу» на парламентських виборах.
Про це Коломойський заявив в інтерв’ю «РБК-Україна».

«З газом — це найпростіша історія. Проблема в електриці, яка тягне комуналку. Це те, на що впливає президент. На газ він не впливає. На газ він повпливає, коли партія («Слуга народу» — ред.) виграє. Знизить зараз електроенергію, а тарифи на газ — коли ви оберете «Слугу народу», — заявив Коломойський у відповідь на питання журналіста про те, як компенсувати зниження тарифів, яке передбачене ідеологією партії «Слуга народу».

За словами Коломойського, ринкова ціна газу для українців має складати 200 доларів за тисячу кубометрів. Ця ціна включає собівартість та інвестиційну складову. Знижувати ж ціну на газ Коломойський пропонує, продаючи газ власного видобутку для потреб населення.

«Юлія Володимирівна (Тимошенко — ред.) плюс-мінус давала рецепти, тільки через експресію вона змазувала. Україна видобуває 15 мільярдів кубометрів. А скільки Україна споживає, я маю на увазі населення та державні й інші заклади? До 20 мільярдів», — заявив Коломойський.

Олігарх також виступив за те, щоб дозволити Нафтогазу займатися роздрібним постачанням газу, а монополізм компанії «РГК» Дмитра Фірташа, яка володіє більшість облгазів, «потрібно прибрати».

Зазначимо, що ціна на газ для населення в Україні встановлюється урядом. В межах співпраці з МВФ Україна зобов’язалась встановити громадянам ринковий рівень цін на газ для того, аби унеможливити спекуляції на різниці цін на газ для населення та промисловості.
Нагадаємо:

У березні на енергетичних біржах Європи, на яких Україна купує імпортний газ, ціна на блакитне паливо різко впала. Так, рівень цін на ринку чи не вперше став нижчим за рівень регульованих державою цін. Тому 3 квітня уряд ухвалив постанову №293, якою зобов’язав Нафтогаз продавати газ населенню за ринковими цінами.

Згодом у Нафтогазі повідомили, що виконати цю постанову уряду неможливо, адже вона суперечить іншим урядовим постановам, зокрема про ПСО (спеціальні зобов’язання Нафтогазу продавати газ населенню за встановленою урядом ціною). Також у компанії закликали уряд або скасувати ПСО, або внести до нього зміни, щоб для зниження цін на газ для населення були всі законні підстави.

В уряді на таку пропозицію відповіли ультиматумом, закликавши Нафтогаз до 24 квітня публічно заявити про зниження цін на газ для населення у травні. Якщо цього не станеться, то уряд звільнить голову правління Нафтогазу Андрія Коболєва, контракт з яким продовжили напередодні.

22 квітня уряд та Нафтогаз узгодили рішення знизити ціни на газ для населення з 1 травня до 8247 гривень за тисячу кубометрів.

Водночас, відповідно до домовленостей України з Міжнародним валютним фондом та постанови про ПСО, з 1 травня ціни на газ для населення мають зрости до 9850 гривень за тисячу кубометрів(зараз ціни на газ для населення складають 8550 гривень за тисячу кубометрів), а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ

Автор матеріалу:
Всі 317 матеріалів автора