Яка роль тернопільських спецслужб у бізнес-конфлікті інвесторів новобудови на пров. Цегельний, 1?

У Тернополі значного суспільного резонансу набирає нещодавнє затримання 24 вересня бізнесмена В.Борисова, ніби то останній вимагав у забудовника 25 тисяч американських доларів та декілька квартир у новобудові.

Сумнівний тернопільський інтернет-ресурс realno.te.ua вже встиг охрестити бізнесмена громадським активістом та розповсюдити замовну та свідомо неправдиву інформацію про обставини затримання В.Борисова, змішавши все із громадським рухом міста, до якого затриманий взагалі відношення не має..

Як все відбувалося насправді. Хронологія подій.
29.12.2001 року Прохоренкову Ігорю Васильовичу належала тунельна піч під літ. “К”, що розташована за адресою м. Тернопіль, пров. Цегельний, 1, загальною площею 1402,70 кв.м.
У 2005 р., тунельну піч під літ. К, площею 1402, 7 кв.м., що розташована за адресою м. Тернопіль, пров. Цегельний, 1 з метою відчуження її частини, розділили на тунельну піч під літ. “К” площею 964.20 кв.м. та на тунельну піч під літ. “К” площею 484.20 кв.м.. загальна площа яких склала 1448.40 кв.м. (збільшення площі відбулося внаслідок реконструкції приміщень, погодженого рішенням виконкому ТМР № 927 від 27.07.2005 року, загальна площа збільшилась на 45.7 кв.м.).

22.11.2005 року Прохоренков Ігор Васильович подарував ТОВ «Агігатор II», в особі директора Волинця В.Р., тунельну піч під літ К, площею 484,20 кв.м., що розташована в місті Тернополі по провулку Цегельний №1 (договір дарування тунельної печі зареєстрованого в реєстрі під номером 10794).

Після даного правочину у власності Прохоренкова І.В. залишилась лише частина тунельної печі під літ. “К”, площею 964,20 кв.м.

23.04.2018 року Прохоренков І.В. подав заяву в Управління містобудування, архітектури та кадастру ТМР із долученням недійсного реєстраційного посвідчення на об’єкт нерухомого майна, оскільки на той момент він вже не був власником всієї тунельної печі на видачу містобудівних умов та обмежень для проєктування об’єкта будівництва.
На підставі вказаної вище заяви Прохоренкову були видані містобудівні умови та обмеження для проєктування об’єкта будівництва “реконструкція власних будівель та споруд під багатоквартирний будинок” за адресою пров. Цегельний, 1., м. Тернопіль, затвердженні наказом управління містобудування, архітектури та кадастру №114 від 13.04.2018 року.

ТОВ “Алігатор ІІ”, як співвласник частини тунельної печі під літ. «К» не надавало будь-яких згоди на реконструкцію належної товариству частини загальною площею 484.20 кв.м, тунельної печі під літ. “К”.

27.08.2018р., забудовник подає до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської міської ради заяву про видачу дозволу на виконання будівельник робіт, на реконструкцію власних будівель та споруд під багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення та житловим будинком спеціалізованого типу (гуртожиток).

До даної заяви було долучено копію реєстраційного посвідчення на об’єкт нерухомого майна загальною площею 1402,70 кв. м датованого від 26.11.2001 року.

Тобто, Прохоренковим умисно долучено недійсні документи, бо, як зазначали вище, ще 22.11.2005 року на підставі Договору дарування тунельної печі зареєстрованого в реєстрі за №10794 останній подарував ТОВ «Агітатор ІІ», тунельну піч під літ “К”, площею 484, 20 кв.м.,

Прохоренковим не було долучено до заяви згоди ТОВ «Алігатор ІІ», як власника частини приміщення, засвідченої у встановленому законодавством порядку, на проведення будь-яких будівельних робіт щодо реконструкції, реставрації, капітального ремонту.
У 3 кварталі 2018 року Прохоренковим І.В., як замовником (ОК “ЖБК” Меркурій Вест”), як інвестором (ПП “Меркурій-Вест ”), як підрядником, на місці усієї тунельної печі, в тому числі на площі 484, 20 кв.м., яка належить на праві власності ТОВ “Алігатор ІІ”, розпочато будівельні роботи на підставі незаконно виданих містобудівних умов та обмежень.

У ході підготовки до будівельних робіт та самих будівельних робіт Прохоренков І.В. протиправно заволодів власністю ТОВ “Алігатор ІІ”, а саме тунельною піччю під літ “К”, площею 484, 20 кв.м., та знищили її, з метою будівництва на її місці багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та житловим будинком спеціалізованого типу (гуртожиток), що завдало значної шкоди інтересам ТОВ “Алігатор ІІ”, як власника приміщення.

Саме такі протиправні дії зі сторони Прохоренкова Ігоря Васильовича спрямовані на використання площі 484.20 кв.м без згоди власника ТОВ «Агітатор ІІ» у своїх корисливих цілях, та слугували у написанні останнім із власної ініціативи 12.09.2018р. боргової розписки В. Борисову (примітка: довіреність ТОВ «Алігатор ІІ» від 05.01.2017р. видана Борисову Валерію Олександровичу на представництво інтересів) на суму 100 тис.доларів США. Саме цікаво, що Ігор Васильович чемно добровільно та без примусу виплачує свої боргові зобов’язання, виплативши аж 78 тис.доларів США.,

11.09.2019 року Прохоренков звернувся в Тернопільське обласне СБУ із заявою про «вимагання» та набуває статусу потерпілого. У Тернополі стає дуже модно бути потерпілим, якщо не хочеш віддавати борг, або хочеш комусь помститися. А, ще на цьому статусі у Тернополі можна добряче заробити, якщо ти забудовник та отримати зелене світло від певних структур на свою бурхливу незаконну діяльність.

«Потерпілий» нічого не згадує про скарги, написані згідно з законом для захисту прав і законних інтересів ТОВ «Алігатор ІІ», про позов, який до нього готується про відшкодування збитків і стягнення коштів. Мабуть, у даному випадку діяльність Прохоренкова не цікавить силовиків. У чому тоді така цікавість до Валерія Борисова?

У 2016 році Прохоренков Ігор Васильович здійснив надбудову Бару «Корона» по вул. Живова 7. Щоб уникнути відповідальності за самовільне будівництво Прохоренков пише заяву працівникам УСБУ у Тернопільській області. Останні провели «блискучу операцію» по затриманню начальника управління Державної архітектурно-будівельної інспекції на «хабарі» 50-тис.. Після цієї події Прохоренко безперешкодно завершує та узаконює самочинне будівництво.

Залишається розібратись, чи діють правоохоронні органи в бізнес-інтересах окремих жителів міста…

Автор матеріалу:
Всі 317 матеріалів автора