“40-метрова схема” у Тернополі: одного з авторів хочуть зробити главою САД

Причетний до скандальної схеми ухилення від тендерних процедур у дорожньому будівництві Володимир Хемій може бути призначений начальником служби автомобільних доріг у Тернопільській області.

Про це йдеться у листі низки громадських організацій на ім’я керівництва країни, повідомляє “Апостроф“.

Згідно з документом, низка організацій, серед яких ГО “Громадська люстраційна рада Тернопільщини”, ГО “Молодіжна хвиля”, ГО “Громадський спротив корупції”, ГО “Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та ветеранів АТО” і низка інших звернулися до президента Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Олексія Гончарука, міністра інфраструктури Владислава Криклія та в. о. голови Держслужби автодоріг Олега Федоренка з вимогою не допустити призначення Хемія на посаду в Тернопільській області.

“Згідно з отриманою інформацією…, міністром інфраструктури Криклієм Владиславом попередньо погоджено призначення Хемія Володимира Ігоровича на посаду начальника служби автодоріг Тернопільської області. Ми, як активісти Тернопільської області, просимо Вас не допустити цього призначення”, – йдеться у зверненні.

Представники громадських організацій вказують на те, що Володимир Хемій має пряме відношення до схеми поділу доріг по 40 метрів для уникнення проведення конкурсних процедур на закупівлю робіт і послуг із дорожнього будівництва через Prozorro. Раніше цю схему оприлюднило видання “Наші гроші”.

“Ділянки ремонту доріг по 40 м були сформовані на підставі дефектних актів, які підписав безпосередньо Хемій В.І. …, нинішньою заступницею міністра інфраструктури Форсюк Наталею на це вже зверталася увага”, – йдеться у листі.

За даними тернопільських громадських організацій, Володимир Хемій безпосередньо пов’язаний із компанією “Техно-Буд-Центр”, яка є основним виконавцем дорожніх робіт в області, оскільки саме він раніше був директором цієї компанії. Інформація підтверджується і випискою з системи YouControl.

При цьому, за твердженням громадських діячів, отримавши посаду першого заступника служби автодоріг у Тернопільській області, Володимир Хемій активно лобіював інтереси компанії. Так, згідно з даними у листі, компанія “Техно-Буд-Центр” протягом 2014-2019 років отримала від служби автодоріг області 2,7 млрд гривень держкоштів і уклала контрактів на суму 8,5 млрд гривень”. Крім того, Володимир Хемій, за словами авторів листа, під час виконання обов’язків голови місцевої САД виділив 70 млн гривень, передбачених на ремонт дороги М-19 своєї компанії “Техно-Буд-Центр”, яка нібито виконала роботи взимку. Громадські активісти вказують на те, що це підтверджено рішенням Тернопільського суду, та звертають увагу, що в результаті дій Хемія жителі Тернопільської області не отримали близько 10 км дороги в напрямку Кременця, яку мали закінчити у 2019 році.

“Наразі чиновник нібито перебуває на лікарняному, але активно їздить до Києва і пробує вирішити питання про своє працевлаштування. На лікарняний його змусили піти виявлені факти корупції. У близькому колі він хвалиться, що з Криклієм вже все” порішав”, – зазначено у листі.

Активісти просять не допустити призначення Хемія. Інакше, прогнозують вони, в найближчому майбутньому для корупційних цілей можливий поділ доріг ділянками не по 40, а по 10 метрів.

Автор матеріалу:
Всі 317 матеріалів автора