Мар‘яна Кравченюк: “Я ніколи не відмовляюся навіть від найбільш ризикованих та дивних ідей”

Для довідки: Мар‘яна Кравченюк молода художниця з Тернополя, котра набирає все більшої популярності серед молоді. На її акаунт (@__m.k.a__) в соціальній мережі Instagram підписалось уже більше 10 тис. користувачів. Популярними є також роботи Мар‘яни. 

Про свій творчий успіх Мар‘яна Кравченюк розповіла спеціально для “Громадське слово”.

– Якби треба було швидко розповісти про себе, що б виявилося найважливішим?
– Мені важко про себе розповідати. Та напевно важливим фактором моєї особистості є надмірна емоційність, що і керує моєю творчістю. Я ніколи не відмовляюся навіть від найбільш ризикованих та дивних ідей.

– Як творчість з’явилася у твоєму житті?
– Творчість з’явилася в моєму житті з самого дитинства. Любов до малювання прив’язали мені батьки і дідусь, який мріяв стати художником та не став. Я здійснила його мрію. І тим самим закохалася в мистецтво.

– Де ти навчалася? Потрібне навчання, щоб стати успішним художником?
– Я вчилася з дитинства в художній школі, яка дала мені хорошу базу, потім в університеті, і додатково на курсах іконопису. На мою думку, мати освіту художню не обовязко щоб досягти успіху. Важливіше бути людиною, відчувати світ, людей, і бачити прекрасне, бути чутливою до світу і впевнено зображати свої емоції на полотнах. І головне, не зважати на критиків. Критикувати мистецтво, на мою думку ніхто немає права. Українські освітні заклади ставлять певні рамки для молодих митців, нав’язуючи свої погляди, що мішає творчій особистості розвиватися і мати власне бачення. Проте освіта дає певні корисні професійні зв’язки. Та все ж, це не так важливо, особисто для мене.

Ти засновник успішної в Тернополі художньої студї “MKA ART STUDIO”(@mka_art_studio) . Розкажеш, завдяки чому така популярність серед молоді?
– Я з маленького міста Тернопіль. Молоді талановиті художники в більшості покидають Україну. Я ж, спробувала публікувати свої роботи на просторах популярної соціальної мережі. Людям мої роботи почали подобатися і це мотивувало мене ще більше працювати над собою, розвиватися. Жодного разу не виникало й думки заробляти на своїх картинах, малювала у своє задоволення, і те що хотілося душі. Та кожна людина крізь призму свого темпераменту бачила відбитки свого всесвіту у моїх роботах. Людям подобається відволікатися від буденного життя занурюючись у фантазійний світ мистецтва. Це розслабляє.

– Які роботи у тебе замовляють найбільше?
– Найбільше замовляють пейзажі гір, ікони, портрети, та ілюстрації свої домашніх улюбленців.

– Чи бували якісь курйозні випадки у творчій роботі?
– Без курйозних випадків не обійтися творчій особистості :))) без пригод життя не цікаве, а різного роду дивні події додають запалу та енергії до нових звершень.

– Щоб ти могли б порадити батькам, які виявили нахил до малювання у своїх дітей?
– «Всі діти художники. Проблема в тому, щоб залишитися художником, коли станеш дорослим». – Пабло Пікассо. Однозначно треба розвтвати талант дитини і не критикувати її за обрану дорогу митця. Розширяти кругозір подорожами та цікавими місцями. Прив’язувати любов до мистецтва. Любити себе в мистецтві.

 

Автор матеріалу:
Всі 311 матеріалів автора