Одна із причин чому Сороколіт знову рветься в раду

Регулярна реклама успішного тернопільського політика Івана Сороколіта у фейсбуці заставила мене сісти та проаналізувати його політичний, бізнесовий, громадський шлях.

В процесі аналізу, а він на сьогодні ще в процесі, побачив дуже цікавих та неоднозначних політично-бізнесових ходів молодого політика.

В той час, коли я вивчаю важку політичну роботу Івана Сороколіта, вам рекомендую знайти пояснення історії під назвою «5 тисяч доларів».

У відомому публічному листі на той час народному депутату Михайлові Головкові, Іван пише про цікавий подарунок. Мова йде про те, що біля п’яти років назад Іван Сороколіт попросив фінансової допомоги у Михайла Головка.

– Також я добре пам’ятаю як п’ять років тому у скрутний для мене час звернувся по допомогу до багатьох людей і у тому числі до тебе. Ти був з тих людей, котрі мені допомогли.
Коли ти під стінами міськради почав мені гукати «віддай гроші», то я так розумію, що мова йде саме про цю допомогу (5 тис. дол.). Адже інших фінансових стосунків я з тобою не мав.»

Проблеми звичайно можуть бути в кожного, дуже чудово коли є люди готові прийти на допомогу. Але чи багато є у вас знайомих котрі готові вам подарувати 5 тисяч доларів?
Я довго шукав пояснення такого щедрого подарунка. Сьогодні для тернополян сума в розмірі 5 тисяч доларів це щедрий подарунок. У 2012 при курсі 8 гривень за 1 долар США (сумніваюсь, що про інші долари йде мова) сума в 5 тис. доларів це 40 тисяч гривень.

Нагадаю, в Україні з 1 жовтня 2012 р., відповідно до статті 13 державного бюджету України на поточний рік, мінімальна заробітна плата в місячному розмірі збільшилася на 16 грн і становила 1118 грн. Крім того, мінімальна зарплата з 1 грудня 2012 р. склала 1134 грн, а розмір погодинної оплати праці з 1 жовтня – 6,7 грн, з 1 грудня – 6,8 грн.

Які були стосунки в однопартійців Головка та Сороколіта на той час, що перший готовий був подарувати другому значну суму коштів?

Сам Іван на одному із форумів Тернополя у 2010 році називає Михайла своїм босом. Іван Сороколіт до кінця 2009 року був авторитетний опонент ВО «Свободі», а вже 2010 році міняє прапори та стає один із лідерів «тернопільської Свободи».


Здається, в цьому листі є відповідь від Івана.

– Як сварився з тобою телефоном, коли ти просив підтримати питання земельної ділянки одного із забудовників у «березовому гаї» біля «Прогресу». Тоді я, знервований, зціпивши зуби, тебе послухав, наголосивши: лише за умови гарантій, що там не буде забудови та що це востаннє.

Мені цікаво, а ще які питання могли бути в забудовника до земельної ділянки? Та чому написано слово «востаннє»?

Бізнесмен Іван Сороколіт, бізнес веде з 1998 року, у 2012 році чомусь вирішує що йому мають дарувати значну суму коштів. Це був бізнесовий підхід до справи?
Задуматись над цією цікавою історією наштовхує звіт руху чесно «Топ найбільших доходів» за 2014 рік. (усі наступні роки Іван серед лідерів).

Тоді Іван Сороколіт входив в п’ятірку найбагатших депутатів міської ради. Швидко фінансове становище Івана виправилось, враховуючи що багато часу він тратив на безоплатну депутатську роботу, роботу в комісії та малооплачувану роботу на комунальному підприємстві.

Автор матеріалу:
Всі 315 матеріалів автора