В Італії після введення карантину закривають кафе та ресторани, свою роботу припинили університети та школи

В Італії після введення карантину закривають кафе та ресторани, свою роботу припинили університети та школи, а громадянам обмежили можливість пересування. Вулиці італійських міст та громадський транспорт стали порожніми.

Як повідомляє “ТСН”, чи не найбільше наслідки коронавірусу відчуло на собі головне місто регіону-епіцентру інфекції Ломбардії. Українка Анна Дишлева, яка живе в Мілані, розповіла, що посилені обмеження та введення жорсткого карантину змусили італійців залишатися в домівках, аби не поширювати коронавірус.

За її словами, ажіотаж на маски в Італії вже впав. Ними практично ніхто не користується, однак останніми днями з’явилися низка інших рекомендацій та обмежень. Зокрема, найбільші супермаркети не пускають в торгові зали понад 100 людей.

“Люди в основному працюють лише в рукавицях і це єдине чим вони користуються. Є єдине правило, у великих супермаркетах таких, як Esselunga та Lidl діє правило не більше 100 людей одночасно в приміщені. Якщо набирається більше людей, то вони стоять на вулиці і чекають на свою чергу. І нас також просять перебувати не ближче ніж метр одне від одного”, – розповідає українка.

Карантин в Мілані також вплинув на роботу громадського транспорту. Ним тепер практично не користуються, а вагони метро курсують майже без людей.

“Ці кілька днів досить злякані усі. І я знаю, що один з гуртожитків мого університету був зачинений на карантин”, – говорить Анна, однак визнає, що далеко не всі італійці з температурою та кашлем поспішають до лікарні.
Окрім цього, Анна розповіла, що з Італії виїхали багато студентів, а іноземці намагалися сісти в останні потяги та автобуси, аби покинути місто на карантині:

“З Мілана в неділю та суботу виїхали дуже багато людей. В основному люди виїжджають на південь і це в принципі може бути одна з причин швидкого поширення інфекції. Багато іноземців перед карантином також старалися взяти останні квитки аби виїхати з Італії”.

Сама ж українка вирішила залишитися в Мілані та покидати Італію поки не збирається. Зізнається, що “страшно заразитися вірусом, але ж і страшно заразити когось”.

“В першу чергу має бути відповідальність не тільки за себе, але й за інших, тому закликаю своїх знайомих теж не тікати з Італії. Адже нам може нічого не бути у випадку зараження, а постраждають врешті інші люди, здебільшого старші і вразливіші”, – продовжила Анна та додала, що налаштована позитивно і переконана, що Італія все ж впорається з поширенням коронавірусу.

Зазначимо, що кількість інфікованих коронавірусом у Італії станом на 10 березня перевищила 9 тисяч. Понад 400 осіб загинуло. Наразі у країні розташовано найбільший осередок недуги у Європі.

Через стрімке збільшення хворих 8 березня в Італії запровадили суворі заходи на Півночі. Так, усередині “червоної зони” (уражених коронавірусом провінцій) заборонили в’їзд та виїзд. А увечері 9 березня прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив, що заходи з запобігання коронавірусу розповсюдять на усю країну.

Він закликав усі 60 млн італійців залишатися вдома. Подорожувати можна буде лише у окремих випадках – робочих відрядженнях, через стан здоров’я та інших невідкладних справах. Щоб обмежити контакт між людьми, закриють школи та університети та обмежать усі спортивні заходи та масові зібрання.

Для барів, їдалень та кафе запровадять комендантську годину – вони працюватимуть лише до 6 вечора.

“Ми повинні змінити наші звички, і зробити це зараз. Ми усі повинні пожертвувати чимось заради добробуту Італії. Коли я кажу Італії, я маю увазі близьких людей – наших батьків та бабусь й дідусів. Ми переможемо лише тоді, коли будемо співпрацювати і адаптуватися до більш суворих норм”, – зазначив він.

Ситуацію, що склалася наразі у країні, Конте назвав “найтемнішою годиною” Італії. Запроваджені заходи триватимуть щонайменше до 3 квітня.

Автор матеріалу:
Всі 311 матеріалів автора