У тернопільському медуніверситеті «смотрящі» і «рішали» управляють шахрайськими схемами

Про це розповів 9-го березня доктор медичних наук, екс-перший проректор Тернопільського національного медичного університету (ТНМУ) Олександр Ковальчук журналістам інтернет-телебачення «Медіа ТОР». У повному обсязі подивитись цю розмову у студії можна за посиланням.

У жовтні минулого року посада першого проректора ТНМУ була блискавично – протягом всього десяти днів – скорочена, і Олександр Ковальчук змушений був звільнитись з роботи. Сам Ковальчук переконаний, що під формальним приводом скорочення посади – скоротили конкретно професора Ковальчука. І така неймовірна швидкість процесу, і сам факт ліквідації посади – результат його антикорупційної позиції, яка, зокрема, була публічно висловлена на засіданні ректорату 12-го червня 2019-го року.
Тоді – під час засідання ректорату – перший проректор публічно заявив про існування в університеті корупційного угрупування.

Конкретно він звинуватив головного бухгалтера ТНМУ Тетяну Мудрик у злочинній халатності, яка призвела до втрати чотирьох мільйонів гривень, що надходили від студентів у вигляді оплати за навчання.


Історія з цими мільйонами така. Гроші знаходились у банку «Надра». І, коли банк оголосив про початок процесу банкрутства, керівництво університету зухвало бездіяло, і не скористалось визначеною законодавством процедурою, щоб кошти повернути. Олександр Ковальчук – ще до червневого засідання ректорату – намагався привернути увагу до цієї бездіяльності, розібратись, виправити ситуацію, але на його численні службові записки приходили примітивні відписки, і лунали запевнення, що, мовляв, «все під контролем». В результаті «доконтролювались» до того, що чотири мільйони і досі десь «гуляють». Мало того – як з’ясувалось пізніше, безлад (не виключено – навмисний) у діях бухгалтерії медуніверситету призвів до абсурдної ситуації, коли гроші від студентів продовжували надходити у банк буквально за кілька днів до його остаточного банкрутства.

Не знайшовши розуміння і підтримки (хоча ректор обіцяв розібратись…) у керівництва ТНМУ, Олександр Ковальчук звернувся з цього приводу до поліції із заявою про вчинення злочину. Заяву він подав у липні 2019-го, а внесли її в ЄРДР, і розпочали досудове розслідування, тільки у грудні. Та й то – лише після рішення суду, який зобов’язав поліцію це зробити. Таке тривале «затягування» гість інтерв’ю пояснив «дружніми зв’язками» ректора Михайла Корди з місцевими правоохоронцями. Зараз розслідування зникнення чотирьох мільйонів продовжується.

Під час інтерв’ю пролунало і звинувачення у тому, що у найближчому оточенні ректора знаходяться так звані «смотрящі» і «рішали». Ці люди провертають махінації не тільки на мільйони гривень, а й доларів, контролюють всі університетські фінансові потоки, «відкати» з закупівлі обладнання, інструментарію, будівництва. Як приклад, Ковальчук назвав випадок із дев’ятимільйонним тендером на ремонтні роботи, який, аби «протягнути» потрібну фірму, провели за три дні до Нового року.
На думку Олександра Ковальчука, ті ж «смотрящі» спонукають іноземних студентів до хабарів за можливість складати іспити без проблем. Зі скаргою на це до ректора звертались представники

Студентського парламенту, але позитивного результату це не принесло. Не виключено, що і трагічне, і досі загадкове, самогубство іноземної студентки-шестикурсниці – теж було пов’язане з корупційними схемами. Допустив Олександр Ковальчук і те, що зарахування відразу на другий курс університету після медучилища, теж можуть відбуватись за принципом «порішати».

Відповідаючи на запитання глядачів інтерв’ю у прямому ефірі, Олександр Ковальчук спростував чутки про те, що він прийшов у студію, щоб рекламувати себе, як кандидата на посаду ректора ТНМУ. «Я не балотуюсь, і не стану цього робити, якщо навіть буде оголошено новий конкурс», – заявив Ковальчук. Натомість, він звернувся до тих працівників університету і студентів, які 19-го березня будуть голосувати на виборах. Олександр Ковальчук закликав їх усвідомити, що це насамперед вибір стратегії розвитку навчального закладу, і не можна допустити, щоб цю стратегію визначали і реалізовували корупційні підлабузники першої особи ТНМУ. Недостойними є також вибори тільки з одним кандидатом – нинішнім ректором Кордою, адже в медуніверситеті є багато блискучих професіоналів, які могли б скласти гідну конкуренцію.

Позначки:
Автор матеріалу:
Всі 317 матеріалів автора