Пандемія Коронавірусу – Правда чи Фейк?

Як науковець, я ніколи не думав, що мені потрібно буде захищати той факт, що пандемія коронавірусу є реальна. Але ті, хто слідкує за мною, знають, чому я вважаю за обов’язок захищати правду. Перш ніж зробити це, я хочу щоб ви зрозуміли, що я не вірю, що «ми усі помремо». Навпаки, ми пройдем через це.

Для більшості з нас все буде гаразд. Також я сподіваюся, що ми станемо сильнішими через це та будемо краще підготовленими до майбутнього.

Ось чому я знаю, що пандемія коронавірусу справжня.

Є об’єктивні статистичні дані.

▫️За останні два тижні коронавірус став №1 причиною смерті в США (> 2000 людей на день) (https://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/). Минулого року причиною смерті №1 били серцеві хвороби (близько 1800 на день), а №2 був рак (близько 1700 на день) (https://www.cdc.gov/nchs/fastats/deaths.htm).
У Нью-Йорку ситуація ще гірша. За останні два тижні близько 800 людей помирало в день ТІЛЬКИ від коронавірусу. У порівнянні з попередніми роками середня кількість смертей від УСІХ причин становила близько 450 на день (https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/COVID19/index.htm). Загалом, загальна кількість смертей у Нью-Йорку щонайменше утричі перевищила нормальний рівень.
▫️Подібна ситуація в Мадриді, Іспанія. Загальна смертність у другій половині березня 2020 року становила 9007, що більше, ніж удвічі смертності в 4125 в березні 2019 року. Ось оригінальне джерело іспанською мовою (https://elpais.com/…/los-datos-de-entierros-en-madrid-desta…).
▫️Аналогічну статистику можна знайти для Парижа, Бергамо та інших міст.

Усі основні країни світу оголосили пандемію коронавірусу.

▫️Можна було б стверджувати, що пандемію придумав «злий» уряд. Однак абсолютно неправдоподібно, що всі країни домовилися це зробити.
▫️Ще 17 березня 2020 року, коли в США було близько 6000 випадків коронавірусу, президент Трамп оголосив, що «це пандемія… Я відчував, що це пандемія задовго до того, як її назвали пандемією… Все, що потрібно було зробити, це подивитися на інші країни». (https://www.youtube.com/watch?v=MVE8fxLlMOo). Відтоді за два місяці кількість заражень у США зросла до понад 1000000. Це більше ніж у 160 разів (!).

Я довіряю вченим, які вивчають пандемію COVID-19.

▫️Я вчений. Я особисто довіряю науці, бо працюю в цій галузі вже 20 років. Я був редактором провідних наукових журналів, що дало мені розуміння того, як працює наука. Я розумію і довіряю “науковому методу”, процесу “експертної оцінки” та інтелектуальній дискусії в науці.
▫️Я особисто знаю з десяток лауреатів Нобелівської премії. Вернон Сміт, засновник експериментальної економіки та лауреат Нобелівської премії 2002 року, – мій хороший друг і співавтор. Більшість науковців, яких я знаю, – це диваки. Їм байдужа популярність чи кількість підписників на Facebook. Їм не платять за відео перегляди.

Я довіряю свідченням людей, яких я знаю особисто.

Я особисто знаю лікарів, медсестер та інших медичних працівників, які працюють у лікарнях і є свідками жахливого впливу цієї пандемії. Так, це правда, що деякі лікарні є відносно порожні, в той час як інші лікарні є заповнені або переповнені. Причина чому деякі лікарні відносно порожні, полягає в тому, що лікарні скасували не дуже важливі операції та інші процедури, намагаючись звільнити ліжко-місце для очікуваного припливу заражених на коронавірус. Лікарні повинні мати надлишковий потенціал під час пандемії. Останнє, що нам потрібно – це ще один Нью-Йорк чи Мадрид.
Також у мене є друзі та пастори, які тижнями борються з цим невидимим ворогом. Деякі видужали, деякі одужують, але інші померли. І ні, їх не помилково діагностували. Вони стали жертвами цієї пандемії. Ось відео свідчення пастора, якого я знаю особисто (https://youtu.be/3JZQkDh4DXE). Він ділиться тим як COVID-19 вплинув на їх церкву.

Також, як християнин, я знаю, що Біблія часто говорить про такі речі: пандемії, чуми, війни, катаклізми (Матвія 24:4-8; Об’явлення 18:8; Об’явлення 6:1-14). Отже, для мене, як християнина, ця пандемія тільки підтверджує авторитет Святого Письма.

Всім, хто поширює дезінформацію про те, що “пандемія коронавірусу це фейк”, я хочу, щоб ви чітко зрозуміли наслідки ваших дій. Коли ви поширюєте дезінформацію, що пандемії немає, ви стаєте учасником чиєїсь смерті. Нещодавно мої колеги з Гарвардського та Чиказького університетів проаналізували дані та показали, як дезінформація та недооцінка реальної загрози коронавірусу спричинили більше заражень та смертей від COVID-19 (https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3580487).

Тож, будь ласка, якщо ви поширювали цю дезінформацію, видаліть її. Відпишіться від сторінок блогерів, диванних експертів, конспірологів які поширюють дезінформацію. Подумайте двічі, перш ніж щось поширювати. Пам’ятайте, що ваші дії опосередковано можуть призвести до того, що хтось втратить кохану людину від COVID-19. Давайте будемо поводитися безпечно та дбати про здоров’я наших сімей та наших сусідів. Сподіваюся, що ця пандемія скоро закінчиться.

Роман Шеремета

Автор матеріалу:
Всі 317 матеріалів автора