На Підгаєччині влада оновила медичне обладнання на 5 мільйонів гривень з районного бюджету

Допомагати медикам – і не тільки під час пандемії, – це правило, яким керується Підгаєцька районна рада та Підгаєцька районна державна адміністрація щоденно .

Протягом останнього року в медичній галузі району було здійснено багато змін, але сьогодні, під час пандемії коронавірусу, ми стикнулися з новими викликами.
Інфекція COVID-19 показала, що треба діяти швидко й приймати оперативні рішення.

І ось уже кілька тижнів поспіль ми працюємо над забезпеченням необхідним обладнанням та засобами захисту для медиків комунального некомерційного підприємства «Підгаєцька центральна районна лікарня» та комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги»

Зокрема, на 32 сесії Підгаєцької районної ради 7 скликання 5 березня 2020 року було затверджено Програму підтримки КНП «Підгаєцька центральна районна лікарня». Даною програмою було передбачено орієнтовні обсяги фінансування за рахунок коштів районного бюджету в сумі 4 939,9 тис.грн.

В 1 та 2 кварталах 2020 року почалася реалізація заходів з даної програми,а саме:
Придбано ультразвукову систему «Clear Vue 350», виробництва Phillips, вартістю 459000грн., яка дає змогу робити дослідження судин, серця, м”яких тканин, внутрішніх органів, щитовидної залози.

Універсальний фотометр,термоконтейнер, промивач мікро планшетів на суму 315 585 грн. для лабораторії лікарні. На даний час це обладнання проходить тестування для введення його в експлуатацію і дасть змогу розширити послуги лабораторії по визначенню гормонів крові, онкомаркерів, діагностики захворювання щитовидної залози, діагностики кишечника і вірусних інфекцій.

Придбано Коагулометр напівавтоматичний , вартістю 50 500 грн., який покращить якість визначення показників згортання крові.
Оновлено за рахунок коштів районного бюджету обладнання фізіотерапевтичного відділення, це апарат магніто-інфрачервоний-лазерний, апарат УЗТ, парафінонагрівач на суму 57 420 грн.


Для покращення офтальмологічної допомоги по дослідженню очного дна придбано щілинну лампу, вартістю 41 000 грн.

І нещодавно, 29 квітня 2020 року КНП «Підгаєцька центральна районна лікарня» Підгаєцької районної ради отримала медичний автомобіль «Сітроен Джампо», вартістю 819 тисяч гривень, який було придбано за кошти районного бюджету. Цей автомобіль дасть змогу оперативно доставляти хворих на третинний рівень надання медичної допомоги в обласні спеціалізовані лікувальні заклади.

Також нагадаємо, що у в’язку із реформуванням сільської медицини у селі Старе Місто завершується на днях та очікується відкриття (до кінця травня 2020 року) амбулаторії сімейної медицини по вулиці Бережанська . Вартість Проекту становила 8 499 тисяч грн.. Це будівництво відбувалося за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів ,спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості .

З районного бюджету на будівництво амбулаторії було спрямовано кошти для співфінансування будівництва в сумі 849 000 грн. Окремо зауважимо, що КНП «Підгаєцька ЦРЛ» і КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» отримали комплекти захисного одягу, дезинфікуючі засоби для захисту персоналу на випадок лікування хворих з COVID-19. Для закупівлі даних засобів сесією районної ради було виділено 250 000 грн. для боротьби з епідемією.

Дані захисні засоби розподіленні між лікувальними закладами району:
1. Підстанція екстреної медичної допомоги:
– костюми захисні (20 комплектів);
– дезинфікуючі засоби (5 літрів)
2. КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»:
– костюми захисні (20 комплектів);
– рукавиці латексні (250 пар);
– дезинфікуючі засоби для поверхні (10 літрів), для рук (4 літри);

3. КНП «Підгаєцька ЦРЛ»:
– костюми захисні (180 комплектів);
– рукавиці латексні (1000 пар);
– дезинфікуючі засоби для поверхні (15 літрів), для рук (11 літрів);
– кисневі балони (10 шт.)
-пральні машинки(2 шт.)
4.На потреби КНП «Підгаєцька центральна районна лікарня » і КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» було виділено з матеріально-технічного резерву району 1200 літрів пального.

Для безперебійної роботи закладів на період карантину , організовано підвіз медичного персоналу, який проживає в селах району, на робочі місця.

Питання матеріально-технічного забезпечення лікувальних закладів в період епідемії COVID-19 знаходиться на щоденному контролі голови районної ради Баран Ірини Петрівни та голови Підгаєцької РДА Дуди Галини Богданівни.

Завдячуючи тісній співпраці та взаєморозумінню Підгаєцької районної ради та Підгаєцької районної держаної адміністрації , вдається реалізовувати такі амбітні плани. Реалізація даної Програми продовжується. Районна державна адміністрація та районна рада вкотре з розумінням підходять до проблем медичної галузі району ,завдяки цьому буде врятовано не одне життя.

Автор матеріалу:
Всі 312 матеріалів автора