Заступнику начальника ГУ Нацполіції у Тернопільській області – Ляховичу Олегу повідомлено про підозру

Ну нарешті, заступнику начальника ГУ Нацполіції у Тернопільській області – Ляховичу Олегу повідомлено про підозру у розтраті 396 тисяч гривень бюджетних грошей. Правоохоронця відсторонили від роботи та обрали йому запобіжний захід – заставу у розмірі – 168 тисяч гривень.

Чим відомий скандальний поліцейський посада якого є такою ж скандально відомою, як і сам Ляхович.

Ляхович, працює в поліції давно, ще з 1995 р. і чутки про його махінації були і раніше. Службу в міліції розпочав з посади інспектора охорони відділення кадрів відділу Державної служби охорони. Пройшов шлях від інспектора відділу кадрів обласної міліції до начальника управління кадрового забезпечення.

Після Майдану, з травня 2014 року призначений заступником начальника УМВС України в Тернопільській області. З листопада 2015 року – заступник начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області. Тут він потрапив під приціл громадських активістів.

В 2016 році активісти Вільні Люди, Самооборона Майдану Тернопільщини та ВО “Автомайдан” Тернопільський осередок розпочали розслідування, в ході якого стали відомими досить цікаві факти “міліцейського кримінального угрупування” Тернопільщини до якого належав пан Ляхович.

За роки роботи в системі правоохоронних органів, Ляхович набув схильності до зловживання спиртними напоями а також корупційних схемах. Цієї звички він ніяк не зміг позбутися. Наприклад, у 2009 році відкрив на підставних осіб ресторан «Соло-Ной» у Тернополі (на той час вартістю до 300 тис. дол. США). Звісно ж, за рахунок взятих хабарів. З часом свій ресторанний бізнес поповнює ще одним закладом, за адресою м. Тернопіль, вул. С. Бандери, 59.

Ляхович, організовував схеми незаконного збагачення шляхом поборів співробітників міліції (поліції) за вирішення різного роду кадрових питань. У вересні 2014 року Ляхович за допомогою Слівінського В.Р. призначив на посаду начальника УКЗ Крайника Василя Івановича (попередня посада – начальник Кременецького РВ), який у свою чергу почав збирати побори з особового складу УМВС за переміщення та призначення на посади, отримання позачергових звань, тощо.

Усе це – з метою відпрацювання «висловленої йому довіри». Суми хабарів коливались у діапазоні від 500 до 20 тис. дол. США. Тільки за призначення одного з начальників РВ міліції, Ляхович О.М. свого часу отримав через Крайника В.І. нібито для передачі Слівінському В.Р. 20 тис. дол. США.

Турбуючись про те, аби не втратити грошовите робоче місце під час переатестації, яку, як розумів сам Ляхович, він не пройде, була організована наступна схема, куратором якої став кум Олега Михайловича, за сумісництвом – тодішній генерал-майор МВС України Віктор Слівінський, який посприяв, аби займана Ляховичем посада увійшла в категорію позатестованих.

Тепер Ляхович, під досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні яке здійснює прокуратура Тернопільської області. У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на строк від 3 до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Автор матеріалу:
Всі 321 матеріалів автора