Сила людей: На вулиці Чернівецькій у Тернополі вирубали дерева – толока чи правопорушення

У суботу, 1 серпня, в Тернополі, на вулиці Чернівецькій, було вирубано молоді дерева та кущі. Як інформує «ТернопільНаживо», це зробили представники однієї з політичних партій. Однак на своїй сторінці у соцмережах вони зобразили цю подію як толоку. Нищили тут зелені насадження чи прибирали?

Що відбулося. На території мікрорайону вулиці Чернівецької група людей, яка назвалася представниками політичної партії «Сила людей», вирубала сотні метрів зелених насаджень (у тому числі й молодих). Такий захід партійці назвали толокою і прибиранням.

Відтак, на цьому місці, замість дерев і зелені, обіцяють спорудити спортивний майданчик. Разом із тим, представники «Сили людей» постійно декларують, що активно борються зі знищенням зелених насаджень. Подія викликала критичну реакцію у мешканців мікрорайону, які й повідомили ЗМІ про цю акцію.

Кримінал. Насправді, такі дії «тягнуть», як мінімум, на адміністративну відповідальність, як максимум – на 5 років тюрми. Ось що говорить закон.

Відповідно до ч.4 ст.28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», юридичним або фізичним особам дозволяється видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин), якщо стан таких пошкоджених зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян, а також майну громадян та/або юридичних осіб. І лише після дозволу місцевої влади та обстеження території відповідною комісією.

Чи несли вирубані молоді дерева та кущі загрозу життю та здоров’ю місцевих мешканців? Очевидно що ні, відтак, відповідно, ця вирубка підпадає під дію статей 201, 201-1, 246 Кримінального Кодексу України. Незаконна порубка дерев або чагарників караються штрафом від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, – караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Тож справа тепер за правоохоронними органами.

Автор матеріалу:
Всі 233 матеріалів автора