«Ніхто ще ніколи так не знущався над людьми», — звільнена чиновниця розповіла про розправу голови Чортківської районної ради над підлеглими

На початку вересня голова Чортківської районної ради Віктор Шепета звільнив з посади керуючу справами Тетяну Яблонь, скоротивши її посаду. Жінка переконує — звільнення є незаконне і його вона оскаржуватиме в суді. А зараз готова розповісти усю правду про методи, які використовує її вже тепер екс-шеф у боротьбі з «неугодними».

Історію, яка бере початок ще у далекому 2010-му жінка опублікувала на своїй сторінці в мережі «Фейсбук».

«Голова Чортківської районної ради Віктор Шепета продовжує розправу – після зняття з посади заступника голови районної ради, члена ВО «Свобода» Петра Пушкара, звільнено з роботи і мене  – Тетяну Яблонь шляхом скорочення посади керуючого справами.

Коли у 2013 році українці вийшли на майдани, щоб відстояти своє майбутнє, коли пролилася перша кров, коли до Бога відійшла Небесна Сотня, здавалося, що прийти до влади і забути про цих людей, їхні родини, їхню самопожертву неможливо.

Але вже у вересні 2014 року тоді ще голова Чортківської РДА, бютівець Віктор Шепета, в останні дні перебування на посаді робив усе, щоб розправитися з жінкою, очільницею районної освіти Іриною Гулькою, використовуючи своє службове становище та залучаючи окремих медичних працівників до переслідування і розправи. «Сьогодні я, начальник відділу освіти Чортківської РДА Ірина Гулька, яка перебуває на  лікарняному, оскільки під час падіння отримала перелом правої руки та тимчасово втратила працездатність хочу винести на загал інформацію про те, що  уже екс-голова райдержадміністрації Шепета, зводячи особисті рахунки зі мною за принципово відмінну від нього позицію та вихід мене у 2010 році з партії «Батьківщина» ( де я була головою міської партійної організації і покинула лави партії через фінансові зловживання керівника районного осередку Віктора Шепети), нехтує  усіма законами моралі та використовуючи востаннє адмінресурс  перед цілковитим звільненням, чинить тиск на медиків району, звинуваючи у сфальшованій медичній справі, що стосується перелому моєї руки,» – такі слова були винесені Іриною Михайлівною  у публікаціях, як крик душі, як незгода з переслідуванням і свавіллям чиновника. Жінка пройшла складний шлях боротьби за правду, але не тільки вистояла, а й відстояла правду. Потім були інші жертви Віктора Шепети, яких під різними приводами він  намагався звільнити з посад, бо вони не підходили для ручного керування», – розповідає Тетяна Яблонь.

За її словами, зараз історія знову повторюється, мовляв, у бажанні розправитися з тими, хто має іншу думку наприкінці каденції Чортківської районної ради голові районної ради Віктору Шепеті немає рівних.

«Спочатку з порушенням Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ряду нормативних документів усувається з посади заступник голови районної ради Петро Пушкар. Не дивлячись на всі доводи Віктора Шепети про законність звільнення, затягування розгляду справи у суді Петро Пушкар 14 серпня 2020 року виграє суд, який приймає рішення – Чорткіській районній раді негайно поновити його на посаді. Однак сьогодні уже 12 вересня, а голова райради так і не виконав рішення суду.

Уже більше року чиниться тиск на мене, Яблонь Тетяну Василівну, нехтуючи як нормами моралі, так і нормами законодавства», — зазначає вона.

Жінка розповідає, що така неприязнь до неї Віктора Шепети пов’язана передусім з тим, що вона не боїться відстоювати правду та відкрито виступала проти злочинних дій очільника районної ради.

«У 2019 році, сумлінно виконуючи свої посадові та депутатські обов’язки, я зайняла стійку громадянську позицію та виступила проти незаконних дій голови Чортківської районної ради Шепети В.М. при прийнятті рішень щодо продажу, обміну гаражів по вул. Незалежності, 53 в м. Чортків. Моя позиція підтверджена роз’ясненнями Державної регуляторної служби України від 08.10.2019 та 23.01.2020. Однак не дивлячись на офіційне звернення Державної регуляторної служби України до Чортківської районної ради про порушення норм чинного законодавства України, голова Чортківської районної ради забезпечив продаж 5 гаражів, переконавши депутатський корпус у законності прийнятих районною радою рішень. На мій погляд в результаті цієї оборудки районний бюджет недоотримав біля 1 мільйона гривень.

12 березня 2020 року я виступила проти незаконного звільнення Петра Пушкара та публічно звернулася до правоохоронних органів, що ця пропозиція голови районної ради Віктора Шепети – не що інше, як розправа із заступником за небажання потурати в порушенні законодавства. На цій же сесії я та кілька депутатів зайняли принципово відмінну позицію від голови райради – щодо використання майже 800 тис. грн. від продажу гаражів. Раз уже ці кошти поступили, то я пропонувала направити їх на боротьбу з коронавірусом, забезпечивши наших медичних працівників обладнанням, масками, бо розуміла небезпеку, яка нас може очікувати, бо пріоритетом для депутатів мають бути люди і тільки люди. Тільки у Віктора Шепети була інша думка – пріоритет – побудова нових гаражів, в чому він переконав сесійний зал, зазначаючи, що дані кошти на вказані мною медичні потреби використати неможливо. Виникає тоді запитання – для чого продавати гаражі, щоб потім будувати нові?», — пише Тетяна Яблонь у «Фейсбуці».

Вона додає, що в результаті активності громадськості в соціальних мережах, завдячуючи частині депутатів, які підтримали її позицію, для районної лікарні таки купили медичне обладнання – апарат аналізатор MAGLUMITM800 – потужну лабораторну станцію для розширених аналізів крові, в тому числі для виявлення антитіл до COVID-19.

«Через мою позицію щодо недопущення порушень у Чортківській районній раді по даних питаннях та ряду інших питань, я почала зазнавати системних утисків та відвертого порушення моїх конституційних прав з боку голови Чортківської районної ради. Це і приниження в колективі, позбавлення можливості виконувати прямі посадові обов’язки, ознайомлюватись та візувати документи,  ненадання відповідей на письмові звернення, вимагання візувати явно незаконні документи для їх подальшого передання для розгляду і затвердження радою, примушування до роботи, яка не обумовлена посадовими обов’язками, щоденне погодинне звітування про виконану роботу, відмови у наданні відпусток, заміна замка у службовому кабінеті в період моєї відсутності, а також ряд інших протиправних дій.

А 02 липня 2020 року мене було повідомлено про скорочення посади керуючого справами районної ради – за словами Віктора Шепети у зв’язку з відсутністю коштів, хоча у 2020 році в районну раду прийнято 3 нових людини, в тому числі партійна соратниця Віктора Шепети Марія Гаджала – голова фракції «Батьківщина» у районній раді, і на це гроші були. 03 вересня розпорядженням голови районної ради Віктора Шепети мене звільнено з посади керуючого справами. Голова райради домігся свого – рік часу він намагався звільнити мене, складаючи акти, розглядаючи службові записки проти мене, але так, як підстав для звільнення не було, то вирішив позбутися, скоротивши посаду керуючого справами, яку я займала, знову ж таки з порушенням законодавства, бо таке рішення – скоротити посаду – могли прийняти тільки депутати районної ради на сесії, а не голова одноосібно. Або переходь на найнижчу посаду в райраді, або будеш звільнена. Нарешті розправа відбулася – 3 вересня мене звільнили, скоротивши посаду, яку я займала.

А про кошти голова райради не турбується, бо не виконуючи рішення суду про поновлення на посаді колишнього заступника Пушкара П.І., з районного бюджету з березня місяця оплачується зарплата двом заступникам, хоча тільки один передбачений штатним розписом. Ось так розбазарює кошти голова райради», – підмічає вона.

Продовжуючи далі, пані Тетяна наголошує, що такого ставлення до підлеглих і таких утисків, які їм вміє влаштувати чільний голова районної ради, вона ще ніколи не зустрічала.

«Своїми діями і вчинками Віктор Шепета обігнав всіх керівників, яких я знала і знаю, бо ніхто ще ніколи так не знущався над людьми. Очевидно районний керівник «Батьківщини» має з кого брати приклад – бо голову Херсонської обласної ради, представника ВО «Батьківщина», В.Мангера заарештовано в зв’язку з підозрою в  організації вбивства Херсонської активістки Катерини Гандзюк, яка боролася проти корупції. Але як казав Елвіс Преслі: «Правда подібна сонцю. Від неї можна закритися на якийсь час, але від цього вона нікуди не зникне», — йдеться у дописі екс-чиновниці.

Жінка каже, що вірить у те, що правда — на її стороні, мовляв, ніяке зло, незалежно від прізвища і посади не переможе.

«Вірю, що те, чого іноді не бачать люди, завжди бачить Бог. Вірю, що є багато людей, які не побажали б ні собі, ні своїм дітям, ні своїй громаді такого керівника. Щоб відновити справедливість я подала позовну заяву до суду щодо поновлення на роботі. І сподіваюся на справедливе рішення суду», — підсумовує Тетяна Яблонь.

Позначки:,
Автор матеріалу:
Всі 233 матеріалів автора