На Тернопільщині активіст, говорячи по телефону, погнався містом за водієм який вчинив ДТП

З суботи на неділю (8 листопада 2020 р.) місцевий активіст та борець за справедливість Роман Довбенко став свідком ДТП та говорячи по телефону погнався за винуватцем аварії. Під час погоні за п’яним водієм, який вже перед тим створив ДТП в центрі міста, сталася друга ДТП коло терапії в результаті якої постраждав інший автомобіль та його пасажири.

Ми звісно засуджуємо п’яного водія, але для чого п. Роман Довбенко гнався за п’яним лісником? Що саме Він міг зробити? Ні затримати, ні задокументувати, ні виявити щось окрім вже виявленого він не міг! Не міг він зробити нічого, бо не має ні повноважень, ні компетенції.

Фактично Довбенко гнався за п’яницею чим, власне, міг спровокувати друге ДТП. Чому? Тому що ймовірно піячок-лісничок не мчав би стрімголов, якби Довбенок його не переслідував, ймовірно на меншій швидкості вписався би в поворот і також була ймовірність того, що сам Довбенко міг створити ДТП та, як він каже, нашкодити пішоходам, бо як то кажуть в Бучачі немає доріг від слова взагалі!

Тому потрібно враховувати і те, що пересічний громадяни не – поліцейський, ми не маємо права нікого переслідувати ба навіть більше, в посадових інструкціях та в законі України чітко написано, що навіть патрульній поліції в межах населених пунктів потрібно дотримуватися певних правил: “12.12.21. З метою забезпечення під час переслідування власної безпеки і безпеки інших учасників дорожнього руху працівник ДПС повинен: 12.12.21.1. Постійно тримати ввімкненими звукові і світлові спеціальні сигнали.

12.12.21.2. Обирати швидкість руху автомобіля (мотоцикла), виходячи з конкретних умов, з урахуванням забезпечення максимальної безпеки інших учасників дорожнього руху.”

Ми вважаємо, що Роман Довбенко вчинив не правильно почавши переслідувати винуватця ДТП, беручи за приклад справу Зайцевої, що в Харкові спричинила ДТП з смертельними наслідками та отримала обвинувачувальний вирок, окрім неї на лаві підсудних був і інший водій, який розпочав рух на жовтому сигналі світлофора, чим фактично співдіяв в ДТП.

Дякуємо Богу, що все відбулося без непоправних наслідків!

Автор матеріалу:
Всі 321 матеріалів автора