Теорія: політичний розклад у Тернопільській обласній раді. Конфронтація і клінч

Отже, чому досі не визначена дата першої сесії новообраної обласної ради? Повторюся, нижче теоретичний матеріал. Побудований на основі позакулісних розмов.

(Поки писалося, визначились з датою. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2663303343922686&id=1610005299252501 Тим не менше…)

Кандидати від “Батьківщини”, які обрані депутатами, не подають документи на реєстрацію в Тернопільську ОВК. Включно всі. Кілька від ЄС подалось, але тої кількості недостатньо для ОВК, щоб зареєструвати 2/3 новообраного складу, тобто 43 депутати.

Коаліція фактично сформувалася. Це: Свобода, Слуга Народу, За Майбутнє, Довіра. Разом натягується 39 депутатів. “Свободівець” Михайло Головко – голова.

ЄС і Батьківщина, м’яко кажучи, “в прольоті”.

Станом на зараз, тобто на “стару каденцію”, Тернопільською обласною радою керують якраз “порошенківці” з “тимошенківцями”. Василь Деревляний, – будучи першим заступником, виконує обов’язки голови.

Відтак, у них в руках влада і головна трибуна над Тернопільщиною.

Влада, якою вона б не була, – це безперервний процес. Не може бути ні дня без влади, як і дня без повноважної обласної ради.

Втім, Тернопільська ОВК не може скликати першу сесію. Діє “старий” склад обласного парламенту.

Аби залишитися “небитим” ферзем і не брати безпосередню участь у скандалах, Іван Чайківський відмовляється від перспектив очолити облраду. Хоча зарплата голови може бути більша за зарплату нардепа.

Заради посади для Михайла Головка “свободівці” плюють в обличчя ідейности та об’єднуються в коаліцію зі “слугами” плюс з партією олігарха.

Степан Барна, який теж би міг претендувати на керівне крісло, розуміє, що за ніякі посади він не може йти на угоду зі “слугами”. З Чайківським вони давно посварилися (парламентські вибори 2014-го і обласна комунальна газета).

“Золота карта” у “Свободи”. Але на пропозиції Степана Барни вони не йдуть, бо треба поступитись кріслом голови.

Всякі пропозиції від ЄС про формування більшості заходять в клінч.

Першу сесію ОВК повинна скликати до 6-го грудня. Та не може.

Доходить до того, що новообраний склад взагалі може не зібратися. І в перспективі залишиться керувати “старий” депутатський корпус.

У такому випадку голова ТОДА Володимир Труш має надіслати подання до Верховної Ради про позачергові вибори до Тернопільської облради.

Або варіант В: в ЄС чи Батьківщині знайдуться “зрадники”.

Варіант В+: через прокуратуру “слуги” натиснуть на команду ЄС по справі “Інтенсбуду”. Це компанія, яка дотична до друзів Степана Барни. “Нагрілася” на будівництві сільських амбулаторій. Взяли гроші і наробили халтури. Суд над керівницею “Інтенсбуду” розпочався. Ця обставина може зробити Степана Барну і Тараса Юрика більш “договороспосібними”.

Варіант В++: “слуги” переконають Юлію Тимошенко, аби та переконала Василя Деревляного поступитися принципами.

Варіант С: ЄС і “Батьківщина” остаточно відмовляються реєструвати своє членство в облдепи. Наслідок: новообраного складу облради не буде, перевибори.

Рейтинги “слуг” падають щоденно. Молодій команді “господарників” буде все менше віри. “Свободу” через співпрацю з СН не зрозуміє їхній електорат, будуть докори. “Довіра” – куди вітер віє, туди й дивляться.

“Голос” і “Галицька партія”, навчені гіркою поразкою, агітуватимуть за перевибори.

ЄС вірить у зростання симпатій. “Батьківщина” теж про це мріятиме…

Але це теорія. Остаточний варіант повністю ще не визначився.

Тому, поки триватиме клінч і конфронтація при визначенні чи опозиція себе зареєструє в ОВК, в обласній раді трибуну триматимуть Степан Барна і Василь Деревляний.

Назарій Наджога

Позначки:
Автор матеріалу:
Всі 233 матеріалів автора