34 роки тому підгайчан мобілізували ліквідовувати наслідки аварії на Чорнобильській АЕС

34 роки тому сталася техногенна катастрофа, подібної якій за масштабами та наслідками ще не бачив світ.

Трагедія на ЧАЕС сталася вночі 26 квітня 1986 року і її вважають найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. Саркофаг над зруйнованим енергоблоком закінчили зводити 30 листопада, а 14 грудня 1986 року було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цю дату і взяли за основу Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Вона була затверджена указом президента України від 10 листопада 2006 року.

На початковому етапі для мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. З літа 1986 і далі величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації та їхали назад. На зміну їм прибували інші.

Серед числа героїв є жителі Підгаєцького району, котрі брали участь у ліквідації жахливої катастрофи людства. Прикладом мужності та героїзму були дії ліквідаторів, які працювали в зоні радіаційного забруднення.

Список фактів про Чорнобильську трагедію, про які ви, можливо, не знали:

– В результаті аварії на Чорнобильській АЕС було викинуто в 100 разів більше радіації, ніж від ефекту атомних бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі в 1945-у році.

– Близько 97% радіоактивних речовин залишилися в напівзруйнованому саркофазі ЧАЕС.

– 200 тонн радіоактивних матеріалів досі перебуває в реакторі Чорнобильської АЕС

– Перші ліквідатори були 20-річні солдати з лопатами, що стали героями мимоволі.

– Костюм ліквідаторів складалися з військової форми, яку захищали за допомогою листів свинцю. Солдати працювали за допомогою звичайних лопат. Тривалість зміни – дві хвилини, далі – відпочинок і душ.

Автор матеріалу:
Всі 317 матеріалів автора