Українці найбільше пов’язують з корупцією Порошенка та його партію

Половина українців, яких у жовтні опитав Київський міжнародний інститут соціології, пов’язують корупцію з експрезидентом Петром Порошенком та його партією «Європейська солідарність».
Про це свідчать дані КМІС з опитування, проведеного 8-15 жовтня.

Поруч з таким негативним явищем як корупція «Європейська солідарність» найбільше асоціюється в опитаних українців з інтеграційним напрямком України в Європейський Союз.

Так, з корупцією «Євросолідарність» асоціюють 49% респондентів, а з євроінтеграцією — 53,5%.

У рейтингу корупції після «ЄС» далі йдуть:

«Батьківщина» (32%);
ОПЗЖ (31%);
«Слуга Народу» (14%);
«Опозиційний блок» (14%).
З євроінтеграцією найбільше після «ЄС» в українців асоціюються «Слуга Народу» (21,5%), «Батьківщина» (21%), «Голос» (11%).

«71% респондентів не змогли назвати хоча б одну партію, яка, на їхню думку, асоціюється з «бездоганною репутацією», — зазначає КМІС.

Серед персоналій найбільше з корупцією в українців асоціюються:

Петро Порошенко (53%);
Юлія Тимошенко (35%);
Віктор Медведчук (29,5%);
Юрій Бойко (24%);
Володимир Зеленський (10%).

68% респондентів не можуть назвати жодного політика, який, на їхню думку, має «бездоганну репутацію». Найбільше у такому позитивному контексті згадували президента Зеленського (12%) та кандидата у мери Києва від «Голосу» Сергія Притулу (9%).

Загалом ситуацію в Україні її жителі оцінюють негативно: 69,5% вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, лише 21% — протилежної думки.

Три головні проблеми, на думку респондентів (яким пропонувався перелік):

війна на Донбасі (63%);
корупція (53%);
безробіття (43%).

Для опитування КМІС методом особистого інтерв’ю залучили 1009 респондентів від 18 років, що мешкають у 73 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,1% для показників близьких до 50%, 2,7% – для показників близьких до 25%, 2,1% – для показників близьких до 12%, 1,4% – для показників близьких до 5%.

Джерело.

Автор матеріалу:
Всі 317 матеріалів автора