Співробітники «112», NewsOne та ZIK стали власниками львівського телеканалу

Співробітники телеканалів «112», NewsOne та ZIK, які входили до медіахолдингу депутата Верховної Ради Тараса Козака, створюють новий телеканал на базі регіонального львівського каналу «Перший незалежний».

Після закриття каналів через санкції, співробітники телеканалів спершу зареєстрували нове ТОВ «Медіахолдинг Новини», а 24 лютого ця компанія стала засновником ТОВ «Тайм медіа». Керівником «Тайм медіа» є гендиректор львівського телеканалу НТА та медіахолдингу «Вголос» Роман Любицький.

Як повідомляє «Детектор медіа» з посиланням на власні джерела, запустити новий телеканал планують у квітні 2021 року. На підтвердження цього джерела надали рекламні макети нового каналу, де зображені співробітники холдингу «Новини», до яких входять телеканали «112», NewsOne та ZIK, – ведучі Анастасія Дайнод та Надія Сасс.

Телеканал «Перший незалежний» створили у 2019 році. Його ліцензіатом стало ТОВ «Тайм медіа», керівником якого є Роман Любицький. Він же є гендиректором львівського телеканалу НТА та медіахолдингу «Вголос», а в минулому – директором каналу ZIK, доки його не купив Тарас Козак.

У розмові з журналістами «Детектор медіа» Роман Любицький уточнив, що понад рік шукає покупців для каналу «Перший незалежний». Цим займається його юрист. Утім він ані спростував, ані підтвердив інформацію про створення на базі його каналу нового за участю колишніх співробітників медіахолдингу Тараса Козака.

«Я зараз не можу надати коментар – я довгий час не спілкувався з довіреною особою, яка шукає покупця для цього каналу, і мені потрібен час для перевірки інформації», – сказав Роман Любицький.

Керувати створенням нового телеканалу буде телепродюсер Олексій Семенов, який раніше був продюсером «112 Україна» (2013-2014 рр.), NewsOne (2015-2017 рр.), Прямого каналу (2017-2019 рр.), а потім очолив медіахолдинг «Новини».

Як інформував ZAXID.NET, 2 лютого президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції проти депутата Верховної Ради Тараса Козака, який є соратником Віктора Медведчука, та записаних на нього телеканалів 112, NewsOne і ZIK.

Після цього телеканали зникли з ефіру і продовжили роботу тільки на Youtube. 23 лютого стало відомо, що співробітники цих телеканалів зареєстрували ТОВ «Медіахолдинг Новини» зі статутним капіталом 100 грн. Станом на 24 лютого ТОВ «Медіахолдинг Новини», згідно з сайтом YouControl, вказане як засновник ТОВ «Тайм медіа».

Зазначимо, що телеканал НТА разом з медіахолдингом «Вголос», до якого входить однойменний сайт і радіостанція, перебувають під контролем бізнесмена і екс-нардепа від ВО «Свобода» Ігоря Кривецького. Активну співучасть у фінансуванні цих ЗМІ брав також інший відомий бізнесмен і депутат Львівської обласної ради Григорій Козловський. І «Вголос», і НТА неодноразово поширювали інформаційні фейки​.

Автор матеріалу:
Всі 315 матеріалів автора