Брудні ігри на 87 окрузі: ЄС маніпулює на темі коронавірусу, намагаючись «збити» головних конкурентів

Фракція «Європейської солідарності» в Івано-Франківській обласній раді зробила одразу дві заяви, вимагаючи скликати позачергову сесію. Офіційна причина – складна ситуація з коронавірусом в області. Неофіційна набагато банальніша – приїзд на Прикарпаття лідера партії, п’ятого президента України Петра Порошенка.
Тут варто нагадати, що на одному із прикарпатських мажоритарних округів зараз триває передвиборча кампанія. Мешканці Надвірнянщини, Богородчанщини, Яремчанщини та частини Коломийського району вже за місяць, 28 березня, обиратимуть свого представника до Верховної ради. “ЄС” на цьому окрузі виставила активістку Марусю Звіробій-Біленьку.

Тож і не дивно, що за кілька днів до візиту Порошенка, а саме 23 лютого, голова фракції «ЄС» Ростислав Кукурудз звернувся до голови облради з проханням провести термінову, позачергову сесію та вжити заходів – заслухати звіти чиновників щодо показників захворюваності та боротьбу з хворобою в області, а також дотримання протиепідемічних заходів. А ще – закликати поліцію посилити контроль за виконанням карантину в «Буковелі», адже, як йдеться в заяві, спалах хвороби в регіоні почався саме з гірськолижного курорту.

Цікаво що, голова фракції “Європейської солідарності” відзначив у заяві, що найбільше нових хворих реєструють у Яремчанській міськраді, Надвірнянському, Богородчанському районах та Івано-Франківську. Тобто, найгірша ситуація саме на 87 окрузі, де вже за місяць проходитимуть вибори. І дуже цинічно після таких заяв виглядають передвиборчі візити Петра Порошенка саме в осередках хвороби – на Надвірнянщині, Яремчанщині та Богородчанщині.

Звичайно, зі скупченням людей, потисканням рук та спільними селфі. Про належне носіння масок та дистанцію й мови нема. Це все відбувається якраз 26 лютого – в день введення у дію «Червоної зони», яка зупинила громадський транспорт та закрила школи, дитсадки і більшість бізнесу в області.

Треба зауважити, сесія облради відбувалася лише тиждень тому, 19 лютого. Тож очевидно збирати знову 84 депутатів, апарат обласної ради, чиновників облдержадміністрації, медиків та поліцейських в одному залі змісту немає ніякого. Ну хіба з метою ще більше поширити хворобу, бо в такому натовпі б точно хтось знайшовся хворий. Втім, візит Петра Порошенка, який співпадає з запропонованою датою позачергової сесії все пояснює – прямий ефір обласної ради на ОТБ Галичина “Європейська солідарність” хотіла використати для власного піару.

Та очевидно «ЄС» не вдалося знайти підтримки в обласній раді з цього питання, бо підписів на скликання позачергової сесії не назбирали. Адже для цього треба, аби під заявою “ЄС” підписалося третина депутатів обласної ради (точніше – 28). Стільки депутатів у них немає, а з іншими фракціями або не розмовляли, або не переконали. Відтак, Петро Порошенко під час інтерв’ю місцевим каналам звинуватив у непроведеному засіданні голову обласної ради Олександра Сич. Мовляв, той пішов у відпустку, замість того, аби зібрати депутатів і «засудити» Буковель.

На це Сич відповів обуреним постом у мережі, закликавши Порошенка і «ЄС» мати совість і не брехати у прямому ефірі.

«Петре Олексійовичу, інформую, що сьогодні я цілий день перебував на робочому місці. Працював і, зокрема, дав доручення всіляко сприяти Вашій дружині Марині взяти участь в роботі постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, яка розглянула сьогодні комплекс питань щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції. До слова кажучи, мене інформують, що пані Марина трималася скромно і по-діловому. На відміну від Вас», – дорікнув Олександр Сич.

Очевидно, заявами Петра Порошенка “ЄС” вирішила “потопити” одразу двох головних конкурентів їхньої кандидатки на 87 окрузі – депутата обласної ради від фракції «За майбутнє» Олександра Шевченка (який у минулому був директором “Буковелю” і має відношення до курорту) та однопартійця Сича, свободівця Руслана Кошулинського. Мовляв, один розніс заразу по області, а однопартієць іншого закриває на це очі.

Тут варто відмітити, що саме Шевченко та Кошулинський мають найбільші шанси на перемогу. Про це свідчать опитування, проведене соціологічною групою «Рейтинг» минулого тижня на 87 окрузі. А от Маруся Звіробій, за даними соціологів, лише четверта з мізерною підтримкою на рівні 8,1%.

Тож не дивно, що після різкої відповіді Сича Порошенку, фракція «ЄС» не забарилася з новою заявою. Порошенківці закликали голову обласної ради та фракції «Свобода» припинити «покривати своїх партнерів з партії «За майбутнє» і чесно визнати, що робота гірськолижного курорту Буковель, в той час, коли всі європейські гірськолижні курорти Європи закриті, несе смерть прикарпатцям». Як допоможе «чесне визнання» Сича зупинити пандемію, в заяві не вказали.Втім, знову наголосили, що Прикарпаття палає від хвороби і треба негайно вживати заходи. Зокрема, забезпечити медзаклади усім необхідним.

Тут варто нагадати, що обласна рада має доволі мізерні повноваження й чимось забезпечувати лікарні, в принципі, напряму не може. Цим займається профільний департамент ОДА, який не потребує депутатського схвалення для використання коштів зі “коронавірусного” фонду. Свої дії узгоджує з комісією обласної ради з питань охорони здоров’я. За потреби, гроші ще можуть виділяти спільним розпорядженням голів облдержадміністрації та облради. Саме вчора в облраді і засідала медична комісія обласної ради, де обговорювали забезпеченість закладів киснем, розгортання додаткових місць, готовність медустанов до масового поступлення хворих з ковідом та мізкували, як перервати ланцюг пандемії. Медики наголошували, що важливо зменшити скупчення людей, аби не поширювали хворобу. Тож така нібито “термінова” позачергова сесія заради політичного піару виглядає зовсім не на часі.

Автор матеріалу:
Всі 315 матеріалів автора