Скандальний екс-прокурор Тернопільщини: звільнений за пиятику чи просто у відпустці

Дисциплінарна комісія ухвалила рішення у справі Миколи Петришина, який у перший день роботи влаштував пиятику та погрожував колегам

петришинЗаступника керівника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону Миколу Петришина звільнили з органів прокуратури. Петришин відомий тим, що у вересні 2020 року через три дні після призначення був звільнений з посади прокурора Тернопільської області через пияцтво на робочому місці та погрози підлеглим. Про це пише «Слідство.Інфо» з посиланням на рішення дисциплінарної комісії Офісу генерального прокурора.

Видання нагадує, що Микола Петришин був призначений на посаду очільника прокуратури Тернопільської області 14 вересня 2020 року. Згідно з повідомленнями у медіа, він влаштував банкет у своєму кабінеті з алкогольними напоями. На застілля він покликав своїх заступників та вимагав у них «виконувати будь-які накази».

Дисциплінарна комісія опитала самого Петришина та його заступників, присутніх на бенкеті . Петришин підтвердив, що справді в день свого призначення замовив в ресторані закуски та запросив колег. Однак заперечив наявність алкоголю під час застілля у робочому кабінеті. Петришин лише зазначив, що йому принесли комбучу (напій, відомий як «чайний гриб», – ред.), але він не містив алкоголю.

Колишній заступник Петришина Олександр Божко розповів комісії іншу версію подій. За його словами в кабінеті було кілька пляшок з алкоголем — віскі, горілка та вино. Петришин розливав напої у чарки, закликав випити за його призначення та стверджував, що за його керівництва буде лише «єдиноначальство». Потім Петришин перейшов до образ своїх підлеглих, зазначав, що при невиконанні його настанов він буде їх «їб*ти як тупих свиней». Такі слова нового начальника обурили Божка. Після словесної перепалки Петришин вигнав підлеглого з кабінету. Слова Божка були підтверджені поліграфом.

Після того, як про інцидент стало відомо Офісу генерального прокурора Петришина і його заступників попросили пройти тест на рівень алкоголю в крові. Однак, як зазначив один із заступників, Петришин не хотів проходити перевірку в медиків і спонукав підлеглих також від неї відмовитися.

Дисциплінарна комісія перевірила також замовлення в ресторанному комплексі «Едем», з якого Петришину і привезли закуски на фуршет. Повідомляється, що прокурор попросив водія відомства доставити продукти з закладу в його кабінет. Іншого свого підлеглого – начальника одного з відділів, він попросив придбати йому коньяк і дав 1 тис. грн на покупку. Відеозаписи з приміщення прокуратури Тернопільської області засвідчили, що начальник відділу у приймальні витягав з пакету пляшку, схожу на алкоголь. Пляшка була промаркована етикетками та скріплена стрічкою схожою на акцизну марку.

Внаслідок цього службового розслідування і рішення дисциплінарної комісії, Миколу Петришина і звільнили. Він більше не зможе працювати у органах прокуратури.

Водночас сам Петришин заявляє, що не звільнений з посади.

– Одразу зазначу, що з органів прокуратури я не звільнений та на даний час перебуваю у відпустці, а рішення комісії, як і накази прийняті на його основі – мною будуть оскаржені, – написав Петришин на своїй сторінці у «Фейсбуці».

За інформацією Петришина, 19 лютого 2021 року КДКП прийняла рішення про доцільність його звільнення з органів прокуратури, а тому вважає, що вимоги щодо не розголошення “особливостей внутрішньої кухні” організації він дотримав та надалі має право пояснити суспільству, що ж відбулось насправді.

Петришин заперечує факт розпивання алкоголю на робочому місці в день його призначення на посаду прокурора Тернопільської області та стверджує, що має достатньо показів на підтвердження своїх слів. Заперечує також і те, що нецензурно лаявся на робочому місці.

– Весь цей абсурд грунтується на пояснення двох, на мою думку, втративших совість та будь-які моральні принципи осіб, яким я напередодні представлення відмовив у призначенні на посади своїх заступників, – переконаний Микола Петришин.

За його словами, “на думку Генінспекції, у моєму кабінеті під головуванням керівництва ОГП відбувався не офіційний захід, а моя приватна вечірка, а наявність їжі була викликана моїм приватним інтересом, як і, мабуть, наявність мінеральної води на столі президії під час представлення”.

Петришин надіється , що суд надасть оцінку зібраним доказам та все розставить на свої місця.

Джерело: «Слідство.Інфо», “Українська правда”, ФБ Миколи Петришина

Автор матеріалу:
Всі 233 матеріалів автора