У селах Тернопільщини в людей забирають землю

Днями у селі Вільшанка Зборівської громади розгорівся конфлікт через пасовище, яке передали в приватні руки.

Місцеві мешканці вийшли відстояти збереження пасовища, підтримав їх депутат Зборівської міської ради («За майбутнє») Євген Ратуш, який мешкає у селі й добре знає ситуацію. Коли люди побачили, що на пасовище виїхав трактор і почав орати, вийшли туди і висловили обурення, викликали поліцію.

Євген Ратуш: «Прикро, що не зважають на сільських мешканців, на закон — роздають пасовища у приватні руки. Не можемо пасивно спостерігати, коли в людей забирають землю! Конфлікт через пасовище у Вільшанці триває вже близько двох років. Спершу одну частину віддали в приватну власність, але ми відстояли. Потім і цю передали. Мова йде про 2 га землі. Це останнє пасовище в тій частині села. На вулиці, що поруч, господарі тримають 90 голів худоби! Де тепер мають випасати?!

Шматок поля у Вільшанці правдами й неправдами надали мешканцю Зборова у 2019-ому році. На той час поле було за межами населеного пункту. Пізніше ділянку якимось чином ввели в межі села. Так званий власник уділу тричі приходив до старости за погодженням документів, але вона відмовляла. Мешканці звернулися до мене – як депутата. Ми ходили до міської ради. Нам пообіцяли все вивчити, провести збори, але так нічого й не зробили… Проте торік підступно просунули це питання на сесію міської ради у пакеті документів на приватизацію городів мешканців сіл. Лише згодом депутати виявили це. У міській раді нам тоді нічого не пояснили.

Минулих вихідних виїхали орати поле. Зібралися обурені мешканці, я викликав поліцію, написав заяву, щоб роботи призупинили. Правоохоронні органи мають з’ясувати, чи законно виділена ділянка. Якщо людям не повернуть поле, будемо звертатися до суду. На жаль, це непоодинокий випадок передачі пасовищ у приватні руки в нашій громаді. Пасовища треба однозначно зберегти для майбутніх поколінь, щоб у селах могли й надалі розвивати тваринництво».

Автор матеріалу:
Всі 321 матеріалів автора